ANKARA – Millet İttifakı’nda yer alan 5 partinin genel başkanları, bir araya geldikleri toplantı sonrası, 6 Mart'ta Cumhurbaşkanı adayını açıklayacaklarını duyurdu.

Millet İttifakı'nda yer alan 5 partinin genel başkanlarının toplantısı sona erdi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun yer aldığı toplantı yaklaşık 5 saat sürdü. Toplantı sonrası ortak yazılı açıklama yapıldı. 

İyi Parti'nin durumuna ilişkin her hangi bir ifadenin yer almadığı açıklamada, "Millet İttifakı olarak, bugün Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya geldik. Ülkemizin tüm toplum kesimlerinin en geniş yelpazede temsil edildiği ve bizatihi milletimizin kurduğu masamız ilk gün hangi ilke ve hedefler doğrultusunda kurulduysa, bugün de yine aynı istikamette çalışmalarına devam etme kararlılığındadır” denildi.

BELEDİYE BAŞKANLARI VURGUSU

Hiçbir gelişmenin deprem felaketi dolayısıyla yaşanmakta olan acıların ve bu acılara sebep olan yönetim zafiyetinin üstünü örtemeyeceği vurgusu yapılan açıklamada, “Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, bütün bu yönetim zafiyetlerine son vereceğimizi ve ayrıca tüm vatandaşlarımızı güvenli şehirlerde ve güvenli konutlarda yaşatmak için gerekli tedbirleri alacağımızı taahhüt ediyoruz. Millet İttifakının belediye başkanları da şimdiden bu taahhütlerin gereğini yerine getirmek için çalışmalarını sürdürmektedir” ifadelerine yer verildi.

‘YOLA DEVAM EDECEĞİZ’

Açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı: “Bizler, yola çıktığımız ilk günden beri ortak akıl, istişare ve uzlaşı ile bir süreç yürütüyoruz. Yeni bir dönemin şafağında olduğumuzun bilinciyle; bu topraklarda umudu yeniden yeşertecek ve güzel ülkemizde insan onuruna yaraşır hayat şartlarını hep birlikte tesis edeceğiz. Düne ve bugüne sıkışmadan, ‘Yarının Türkiye'sini inşa ve ihya etmekte kararlıyız! Bizler, 85 milyon insanımızın hiçbir ferdini dışarıda bırakmadan, hiç kimsenin kalbini kırmadan, güvenini boşa çıkarmadan yolumuza devam edeceğiz.

6 MART’TA TOPLANTI KARARI

Hedefimiz; kaybedeni olmayan bir zaferdir. Bu çerçevede; bir önceki toplantımızda karara vardığımız gibi, 6 Mart Pazartesi günü tekrar Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya geleceğiz. Ortak bir anlayışa ulaştığımız 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda nihai açıklamayı kamuoyu ile paylaşacağız." (MA)

Editör: Haber Merkezi