Ganalı 1,5 yaşındaki çocuk Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi Ganalı 1,5 yaşındaki çocuk Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi

HABER MERKEZİ - İsrail Başbakanı Netanyahu Gazze'de insani yardımların girişi ve rehinelerin bırakılması gibi durumlarda savaşa ara verebileceklerini ancak genel bir ateşkesin olmayacağını söyledi.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu Gazze'de askeri operasyonlarına "taktik kısa aralar" verebileceklerini ancak Gazze'de ateşkes olmayacağını söyledi. ABC News televizyonuna açıklama yapan Netanyahu "Rehineler bırakılmadan Gazze'de genel bir ateşkes olmayacak. Taktik kısa aralar vermeyle ilgili olaraksa, diyelim bir saat orada bir saat burada, bunlar daha önce de oldu. Sanıyorum insani yardımların girişine ya da rehinelerimizin, münferit rehinelerimizin ayrılmasına izin vermek için şartları gözden geçireceğiz. Ama genel bir ateşkes olacağını düşünmüyorum" diye konuştu.

Netanyahu ateşkesin "savaş seferberliğine", "rehinelerin geri alınması için gösterilen çabalara" köstek olacağını belirtti. Çatışmalar sona erdiğinde İsrail'in Gazze'de "belirsiz bir süreliğine" "güvenlik sorumluluğunu üstleneceğini" söyleyen Netanyahu "Çünkü bu güvenlik sorumluluğuna sahip olmadığımızda ne olduğunu gördük" diye konuştu.

Kaynak: http://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/223500