BURSA - Gerçekleştirilen ÖHD Bursa Şubesi 1’inci Olağan Genel Kurulu’nda yeni dönem ÖHD Bursa Şube Eşbaşkanları Avukat Selin Kan ve Engin Yalçın seçildi.

Özgürlük İçin Hukuçular Derneği(ÖHD) Bursa Şubesi 1’inci Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Kurula, ÖHD Eşbaşkanı  Serhat Çakmak, Yeşiller ve Sol Gelecekler Partisi(Yeşil Sol Parti) Bursa Eşbaşkanları Mehmet Dilek ve Ceylan Erdoğan’ın yanı sıra hukukçular ile sivil toplum kuruluşları katıldı. Kurulun, gerçekleştiği salona “Hepimiz Tahir Elçi’yiz öldürmekle bitmeyiz”, “Özgür ve Demokratik Bir Toplum için Özgürlükçü Hukuk”, “Savunma susmadı susmayacak” yazılı pankartlar asıldı.

Kurul divan seçimi ile başladı. Divana, Selin Kan, Engin Yalçın, Sinem Varlı Hanazay, Abdurahman Altın ve Harun Kaya seçildi. 

'HAK MÜCADELESİ'

Ardından açılış konuşmasını yapan ÖHD Eş Genel Başkanı Serhat Çakmak, 2016’da çıkarılan Olağanüstü Hal(OHAL) kararı ile kapatılan Mezoptomaya Hukukçular Derneği’nin(MHD) devamı olarak  ÖHD’nin kurulduğunu belirterek “Bu kapatılmaya karşı hak mücadelesini devam ettiriyoruz. Cumhuriyet tarihinden bugüne kadar siyaseten var olma gerçekleri bu hak temelli mücadelenin sivil toplum ayağını oluşturuyoruz” dedi. 

SEÇİM SONUCU

Mali giderler ve faaliyet raporları okunduktan sonra yeni yönetim oy birliği ile kabul edildi. Tek listede gidilen seçimde yeni dönem ÖHD Bursa Şube Eş Başkanları Avukat Selin Kan ve Engin Yalçın seçildi. 

Editör: Hamza Özkan