İZMİR – Yeşil Sol Parti’nin İzmir’de gerçekleştirdiği mitinge onbinler akın ederken, “Biji serok Apo” ve “Jin jîyan azadî” sloganları kentin dört bir yanından yankılanıyor.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesi 24 Nisan’da Colemerg’de startını verdiği çalışmalarına İzmir’deki Final Mitingi ile devam ediyor.

Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleştirilen mitinge Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar ve Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü İbrahim Akın’ın yanı sıra Sosyalist Yeninden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Cavit Uğur, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Eş Genel Başkanı Özlem Gümüştaş, Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP) Kurucular Kurulu Üyesi Juliana Gözen ve milletvekili adayları katıldı.

Heyetin, Karşıyaka’dan vapur ile Gündoğdu Meydanı’na ulaşması sonrası coşkunun doruğa ulaştığı alana onbinler akın ediyor.

Barış Anneleri’nin en ön safta zılgıtlarıyla eşlik ettiği miting alanında, kadınlar ve gençler de yeşil kırmızı ve sarı renkli yöresel kıyafetleriyle halaylara tutuşurken, Ege Denizi’nin kıyısındaki on binler, Yeşil Sol Parti bayraklarını ellerinden düşürmüyor.

Seçim şarkılarıyla miting programını halaylarla ile bekleyen on binlerin, “Biji serok Apo”, “Kürdistan faşizme mezar olacak” ve “Jin jîyan azadî” sloganları kentin dört bir yanından yankılanıyor.

Ayrıntılar geliyor…

Editör: Hamza Özkan