ANKARA - HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, oy kullandıktan sonra, "Herkes sandığa gitsin çünkü bu sadece bir cumhurbaşkanlığı seçimi değil. Türkiye’nin geleceğini oyluyoruz" çağrısı yaptı. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Ankara Çankaya'daki Ayten Şaban Diri İlkokulu’nda eşi Ceren Sancar ile birlikte oyunu kullandı. Sancar, oy kullandıktan sonra okul bahçesinde açıklama yaptı.

‘TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNİ OYLUYORUZ’

Mutlaka sandığa gidilmesi gerektiğine dikkat çeken Sancar, “Herkes sandığa gitsin, mutlaka oyunu kullansın çünkü bu sadece bir cumhurbaşkanlığı seçimi değil. Türkiye’nin geleceğini oyluyoruz. Aydınlık geleceğe vesile olacağına, yol açacağına inanıyorum. Oy kullanmak yetmiyor. Oyunu kullanmak en az oy kullanmak gibi önemli. Seçmenlerin de birer sandık görevlisi gibi davranmasını bekliyoruz. Seçmenlerin oylarını, iradesini korumak için son ana kadar görevini yerine getirmesi gerekiyor. Yarın başka bir güne uyanacağız. Yeni bir başlangıca açılan yolu hep birlikte yürümeye başlayacağız” dedi.

( MA )

Editör: Hamza Özkan