ANTALYA - Antalya'da Yeşil Sol Parti'nin büro açılışında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, "Kürt sorununu çözmeye, büyük barışı getirmeye geliyoruz. Bunları anca bizler getirebiliriz" dedi.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), Akdeniz ve Ege bölgelerinden başlattığı seçim turu Antalya'dan başladı. Kepez ilçesindeki buluşmaya Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eşsözcüsü Esengül Demir, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, HDP Grup Başkanvekili ve milletvekili adayı Saruhan Oluç, SODAP Eşsözcüsü Kezban Konukçu ve TÖP Eşsözcüsü Perihan Koca katıldı. Heyet, partinin Kepez İlçe Örgütü binası önünde onlarca araçlık konvoyla karşılandı. Ardından konvoyla açılışı yapılacak olan büronun önüne gelindi. Açılış öncesi Yeşil Sol Parti milletvekili adayları tanıtıldı.

KOCA: HESAP SORACAĞIZ

TÖP Eşsözcüsü Perihan Koca, "Halk düşmanlarından tek tek hesap soracağız. Bu suç iktidarını göndereceğiz. Bu memleketi Kürt mezarlığına dönüştürenlerden tek tek tek hesap soracağız. Bu memleketi kadınlar için cehenneme çevirenlerden hesap soracağız. Demokratik bir Türkiye'yi kazanmaya geliyoruz. Kazanacağız. Birlikte değiştireceğiz" diye konuştu. 

DEMİR: BU CELLATLARI GÖNDEREĞİZ

Seçimleri "iktidarı gönderme seçimi" olarak nitelendiren HDK Eşsözcüsü Esengül Demir, "Bu cellatları halkımız gönderecektir" dedi. 

Antalya'dan 2 vekil çıkaracaklarını ifade eden Yeşil Sol Parti adayı Saruhan Oluç ise, ev ev çalışma yürüteceklerini söyledi. 

HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül de kendilerine verilen destek dolayısıyla teşekkür etti.  

SANCAR: DÜZENİ DEĞİŞTİRMEYE HAZIRIZ

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Yeşil Sol Parti'nin seçime hazır olduğunu vurguladı. Sancar, "Gençler bu dinamizmle en yüksek başarıya ulaşmamızı sağlayacaktır. Hepinizi yürekten selamlıyorum. Kadınlar hazır. Kadınlar Yeşil Sol’u en güçlü şekilde seçimlerde temsil etmeye hazır. Peki en çok neye hazırız? Bu iktidarı göndermeye, AKP-MHP rejimini göndermeye hazırız. Antalya’ya güveniyoruz. Birde neye hazırız? Ülkeyi yoksulluğa iten bu sömürü düzenini değiştirmeye hazırız. Bu düzeni ve bundan rant devşiren iktidarı değiştirmeye hazırız. Bu güzel kente bakın. Seracılık bitti her şey bitti. Bunlar için her şey para, rant. Halka kalan ise yoksulluk, açlık” dedi.  

Sancar, ekonomik krize işaret ederek, "Bu krizi kendi hayatınızla tecrübe ediyorsunuz. Artık ekmeği ve aşı bile halkımıza çok gören bir iktidarla karşı karşıyayız. Bunu değiştirmek bizim sorumluluğumuzdur. Bizler bunu değiştirmeye ve bu düzeni değiştirmeye geliyoruz. Bu iktidar savaştan besleniyor, nefretten besleniyor, kutuplaşmadan, ırkçılıktan besleniyor. İşte bunları değiştirmeye geliyoruz. Kürt sorununu çözmeye, büyük barışı getirmeye geliyoruz. Bunları anca bizler getirebiliriz. Bu iktidar 21 yıl iktidarda. Bu iktidarın beyannamelerine baktığımızda çöküşün beyannamesi gibidir. İşte bunu değiştirmeye, bu enkaz düzenini göndermeye geliyoruz.”

Konuşmaların ardından büro açılışı gerçekleştirildi. Heyet, daha sonra Denizli'ye doğru hareket etti.

( Kaynak:MA)

Editör: Haber Merkezi