MUĞLA - Kızını katleden Cemal Metin Avcı'ya indirim uygulanarak, diğer sanıklara beraat verilmesine tepki gösteren Şefika Gültekin, "Yargı bu kararı vererek, kızımı birkez daha katletti. Bu kararla adaletin bittiğini gördüm" dedi.

Muğla’da 21 Temmuz 2020 tarihinde Pınar Gültekin’i katleden Cemal Metin Avcı ile ona yardım eden aile bireylerinin yargılandığı davanın karar duruşması Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Fail Cemal Metin Avcı ve kardeşi Mertcan Avcı, “Canavarca hisle öldürmek”, failin annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı Eda Karagün ile ortağı Şükrü Gökhan Orhan ise “Suç delillerini gizlemek” suçundan yargılandı.

Yargılama sonucunda mahkeme Cemal Metin Avcı hakkında ağırlaştırılmış müebbet cezası verdi ancak ardından “haksız tahrik indirimi” uygulayarak, 23 yıla indirdi. Diğer 5 fail hakkında ise beraat kararı verildi. Gültekin ailesinin avukatı, davayı istinafa taşıyacaklarını duyurdu.

‘YARGI KIZIMI BİRKEZ DAHA KATLETTİ’

Ajansımıza konuşan Pınar Gültekin'in annesi Şefika Gültekin karara tepki göstererek, "Herşey orta da, ne söyleyebilirim ki? Devlet katilleri koruyor. Hergün bu ülkede birkaç kadın katlediliyor. Eğer gerçekten devlet katillere hak ettiği cezayı verseydi, bugün bu kadar kadın katledilmezdi. Bu ülkede artık adalet yok. Gerçekten yok. İlk günden kararın bu olacağı belliydi. Adaletin çıkmayacağı belliydi. Adalet bu değil. Karar verildiğinde beynim durdu. Bu kadarı da olmaz dedim. Yargı bu kararı vererek, kızımı birkez daha katletti. Birazcık da olsa umudum vardı. Ama bu kararla adaletin bittiğini gördüm. Kararı kabul etmiyorum, sonuna kadar mücadele edeceğim” ifadelerini kullandı.

( Kaynak: MA )

Editör: Haber Merkezi