AMED-SUR-ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ:Sur Belediyesi, “Daha temiz ve sağlıklı bir Sur için” başlatmış olduğu temizlik kampanyasına devam ediyor. Bu kapsamda Sur’da yaşayan vatandaşlara Sur Belediyesi eşbaşkanları ve meclis üyeleri tarafından içerisinde temizlik malzemesi olan bir çanta hediye edildi.

Sur Belediyesi tarafından temizlik hassasiyeti oluşturmak, koku ve bakterileri önlemek için içerisinde; sıvı sabun, çöp poşeti, diş macunu, diş fırçası, çöplerin atılış zamanını gösteren bir mektuptan oluşan el çantası Sur’un İskenderpaşa mahallesi sakinlerine dağıtıldı.

Temizlik dağıtımında Sur Belediyesi Eşbaşkanları Filiz Buluttekin Cemal Özdemir ve meclis üyeleri, Temizlik Müdürlüğüne bağlı ekipler de eşlik etti. Çanta dağıtımı sırasında ayrıca eşbaşkanlar ve meclis üyeleri çanta verdikleri vatandaşlara temizlik ile ilgili kısa bilgilendirmeler de yapıp şu noktalara değindiler ”Bizler daha temiz bir Sur için seferberlik başlattık ve bu noktada sizin de bize destek vermenizi istiyoruz. Temiz ve sağlıklı bir ortamda yaşamak hepimizin hakkıdır. Sur hepimizin evi, bu tarih bu kültür bu sokaklar bizim hep beraber buraları temiz tutmak zorundayız. Çöplerimizi belirtilen saatlerde atalım. Hepimiz temizlik personelini beklemeden de evimizin kapımızın önünü temizleyebiliriz. Hepiniz bu noktada gönüllü olup bize destek verebilirsiniz. Bizler ancak sizin ile el ele vererek başarılı olabilir ve daha temiz bir Sur oluşturabiliriz” şeklinde konuştular.

Sur da yaşayan vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli bir hizmet almasının amaçlandığı bu çalışmalar kapsamında daha farklı çalışmaların da önümüzdeki dönemde devam edeceği belirtildi.

Eşbaşkanların da katıldığı kampanya da, İskenderpaşa mahallesinde dağıtılan çantalar halk tarafından da büyük ilgi gördü.
Editör: Haber Merkezi