DİYARBAKIR-ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ:  Tarihi Sur ilçesine yarından itibaren araç giriş çıkışlarına kapatılıyor. Kent genelinde kurulacak polis kontrol noktalarında ise yurttaşların ateşi ölçülecek.

Diyarbakır İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında Diyarbakır'ın tarihi Sur ilçesine yarından itibaren araç girişleri sabah 08.00 ila akşam 18.00 arasında yasakladı. Dağkapı, Tekkapı, Çiftkapı, Urfakapı ve Mardinkapı ise polis noktaları kurulacak. Kontrol noktalarında ürün ve ticaret lojistik faaliyetlerin dışındaki özel araç giriş çıkışlarına izin verilmeyecek.

Kontrol noktalarında 65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı bulunanlar ve 20 yaş altındaki gençlerin girişlerine izin verilmeyecek. Diğer yurttaşların ise ateşleri ölçüldükten sonra geçişlerine izin verilecek.

KENT GENELİNDE YAYA KONTROL NOKTALARI

Kentte tüm hurdacılık faaliyetleri durdurulurken, Bağlar ilçesi Medine Bulvarı ile Nükhet Coşkun caddeleri arasında kalan yerlerde; Ergani ilçesi Ziya Gökalp Caddesi’nde; Silvan ilçesi Gazi Caddesinde; Kayapınar ilçesi Huzurevleri Caddesi Dr. Sıtkı Güral Caddesinde; Bismil ilçesi İstasyon Caddesinde; Yenişehir ilçesi Ofis Semti’ndeki Ekinciler Caddesi ile Gevran Caddesi’nde yaya kontrol noktaları kurulacak. Bu noktalarda geçiş yapacak yurttaşların ateş ölçümü yapılacak.

( MA )