İSTANBUL - Eylemlerini Trendyol Genel Merkezi önüne taşıyan Trendyol depo işçileri, seslerini duyulmasını istedi.  

İstanbul’un Esenyurt ilçesindeki Trendyol Express Dağıtım Merkezi’nde çalışırken sendikal faaliyetler nedeniyle işten çıkarılan Posta, Telefon ve Telekomünikasyon İşçileri Sendikası (PTT Sen) ile Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası (DGD-Sen) üyesi işçiler, eylemlerinin 30’uncu gününde Maslak’ta bulunan Trendyol Genel Merkezi önünde bir araya geldi. “Trendyol işçiye hesap verecek” pankartı taşıyan işçiler, “İşçiyiz haklıyız, kazanacağız” ve “Trendyol şaşırma sabrımızı taşırma” sloganları attı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) önceki dönem milletvekili Musa Piroğlu ve Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) İstanbul Milletvekili Kezban Konukçu da işçilere destek verdi. 

‘SESİMİZİ DUYUN, DUYURUN’

İşçilerden Emre Özdek, haklarını istediklerini söyledi. Onurlu bir mücadele verdiklerini belirten Özdek, “Burada bulunan herkes kendi anayasal olan haklarını talep ettikleri için işten atılmıştır. İşçiler sesleri duyulmadığı için bu direniş başlattı” dedi.

Özdek, şunları söyledi: “Burada sanatçılar dahil herkesin üstüne büyük bir sorumluluk düşüyor. Bu işçilerin sesini duyurmak siyasetçilerin, basının ve toplumun sorumluluklarından biridir. Biz sesimizin duyulmasını ve duyurulmasını istiyoruz. Bu bir emek mücadelesidir.”

Editör: Hamza Özkan