AMED - DBP Eş Genel Başkanları Çiğdem Kılıçgün Uçar ve Keskin Bayındır, oy kullandıktan sonra “Sandıklarımıza sahip çıkalım” çağrısında bulundu. 

DEM Parti Bitlis seçimlerini YSK'ye taşıdı DEM Parti Bitlis seçimlerini YSK'ye taşıdı

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanları Çiğdem Kılıçgün Uçar ve Keskin Bayındır, Amed’in Rezan (Bağlar) ilçesinde oy kullandı. Bağlar Şehit Birkan Gündüz Ortaokulu’nda oy kullanan Uçar, "Günlerdir kadınlarla ve gençlerle eşit olmayan koşullarla ciddi bir seçim çalışması yürüttük. İnanıyoruz ki bugün binbir emekle yürüttüğümüz bu çalışmaların sonuçları halkın iradesiyle ortaya çıkacak. Amed, kayyım rejiminin halkın iradesini gasp ettiği, demokratik siyaset yerine talanı, rantı ikame etmek istediği Kürt kentlerinden birisi. Biz de oyumuzu kullandık. Bu vesileyle herkese sandık başlarına gidip oyunu kullanmalarını ve sandıklarına, geleceklerine sahip çıkmalarını iletmiş olayım” dedi.

BAYINDIR: OYUMUZA SAHİP ÇIKALIM

Bayındır ise, Rezan ilçesinde bulunan Ferdi Yiğit İmam Hatip Lisesi'nde oyunu kullandı. Bayındır, "Bütün halkımıza çağrımızdır; hangi koşullarda olursa olsun oylarını kullansınlar. Bir oyla çok şey değişir. Özgürlük kapılarının aralandığı, demokrasi dönemindeyiz. Her birimiz doğal müşahit durumundayız. Herkesi oy kıllanmaya, oy kullandıktan sonra da sandıklara ve oyuna sahip çıkmaya çağırıyoruz” dedi.

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/237581