VAN ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ-1 Mayıs İşçi Bayramı, bu yıl Van’da bölgesel mitingle kutlanacak. Konuya ilişkin 1 Mayıs Tertip Komitesi adına Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası Şube Başkanı Murat Atabay, halkı bölge mitingine davet etti.

Bölge mitingine, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tülay Hamitoğulları, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, KESK Eş Genel Ahmet Karagöz, Wan Büyükşehir Belediyesi Eşbakanı Neslihan Şedal da katılarak, konuşma yapacak. Öte yandan mitingde, sanatçılar Fazıl Demir, Koma Janya ve Babetna grubu sahne alacak. 

 Atabay, “Bizler, işçiler, emekçiler, emekliler bu ülkenin büyük çoğunluğuyuz. Bizler üretiyoruz, bizler çalışıyoruz, bizler bu ülkenin tüm değer ve güzelliklerini emeğimizle var ediyoruz ve insanca yaşamayı hak ediyoruz. Ancak bugünlerde değil insanca yaşamak, hayatta kalmak dahi giderek zorlaşıyor. İnsanca yaşayamıyorsak bu ülke fakir olduğu için değil; ülkenin kaynakları yetersiz olduğu için değil. Yeter ki kaynaklarımız rantçılara, sermayeye, faize, saraya, şatafata, silaha, savaşa değil işçilere, kamu emekçilerine, emeklilere ve kamu hizmetlerine kullanılsın” diye konuştu.

Hüseyin Deniz öykü yarışması için son başvuru yarın Hüseyin Deniz öykü yarışması için son başvuru yarın

Miting Musa Anter Parkı’nda yapılacak
Otoriter bir rejimin ağır baskıları altında emekçilerin kölece çalışıp asgari yaşamaya mahkum edildiğini ifade eden Atabay Bu yıl Musa Anter Parkında 1 Mayıs’ı coşkuyla, umutla kutlayacağız. 1 Mayıs’ta alanlarda olmak işimize, aşımıza, ekmeğimize, emeğimize sahip çıkmaktır. 1 Mayıs alanlarında olmak eşitliğe, özgürlüğe, laikliğe, hepimizin eşit yurttaşlar olarak barış içinde, kardeşçe yaşayacağımız bir memleket mücadelesine sahip çıkmaktır. 1 Mayıs’ta alanlarda olmak emperyalizme karşı barışı ve halkların kardeşliğini savunmaktır” diyerek halkı kutlamalara davet etti.

Editör: Hamza Özkan