SAMSUN ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ- CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Samsun'un Asarcık ilçesinde çiftçilerle buluştu, çiftçilerin sorunlarını dinledi. Ekonomiye isyan eden ve zamlara tepki gösteren çiftçiler, ''Yakıt şu anda 27 lira. İnerken Türkiye, çıkarken dış güçler. Biri bunu aydınlatsın. Bu yakıta bu zammı veren kim?'' diye sordu.

Duruma tepki gösteren çiftçi, ''Bir bakıyorum aldığım günlük 90 lira. Bu 90 liranın içinde ben yemeyecek miyim, içmeyecek miyim, yakmayacak mıyım, sigortam... Ne olacak bu iş?'' sözlerini kullandı.

Bir diğer işçi ise, ''Doları, mazotu, gübreyi düşürmüyor, et düştü diyor. Et nasıl düşüyor? Önce onları düşür. Otomatik olarak zaten benim etim düşüyor'' sözleriyle isyan etti.

İşte o anlar:

Merhaba sevgili okur; dünden bugüne, bugünden yarına; emeğiniz, dayanışmanız ve duyarlığınız için bir kez daha teşekkür ederiz

Ötekilerin Gündemi dezavantajlı grupların sesi oluyor. Diyarbakır'da faaliyet gösteren gazete sesi ulusal medyada duyulmayan kesimlerin haberlerini yaygınlaştırıyor.

Sizler de kanalımıza abone olabilir, Sosyal Medya Hesaplarımızı takip edebilirsiniz ve arkadaşlarınıza önerebilirsiniz..
Sosyal Medya Hesapları:

WEP ► https://www.otekileringundemi.com/

Twitter ► https://twitter.com/OtekilerinG

Facebook ► https://www.facebook.com/OtekilerinG/

Instagram ► https://www.instagram.com/otekilerin_gundemi/

YouTube► https://tinyurl.com/2kjpj5w8

Linkedin► https://www.linkedin.com/feed/

E. posta ► [email protected] [email protected]

Editör: Haber Merkezi