ANKARA – Yeşil Sol Parti, HDP, HDK ve DTK, 2’nci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 33 ilde ve ilçelerde seçim çalışması yapmak üzere yarın sahaya iniyor.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), Halkların Demokratik Partisi (HDP) Halkların Demokratik Kongresi (HDK), Demokratik Toplum Kongresi (DTK) 14 Mayıs seçimlerine ilişkin “Faşizmi gerilettik” açıklamasının ardından 2’nci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde "faşizmi durdurmak" için yarından itibaren sahada seçim çalışması yürütecek.

YEŞİL SOL PARTİ VE HDP’DEN TAM KADROLU KATILIM

Çalışmalara Yeşil Sol Parti Eş Sözcüleri Çiğdem Kılıçgün Uçar ve İbrahim Akın, Yeşil Sol Parti Milletvekilleri, seçilemeyen milletvekili adayları, PM, MYK, Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi üyeleri, İl ve İlçe Örgütü üyelerinin tamamı da 2’nc tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için sahada çalışma yürütecek. HDP de tüm kadrosu ile sahada seçim çalışması yürütecek. Çalışmalara, HDP Eş Genel Başkanları Mithat Sancar, Pervin Buldan, eski HDP milletvekilleri, Parti Meclisi (PM), Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi üyeleri, İl ve İlçe Örgütü Eş Başkanları ile HDP’nin tüm bileşen partileri ve ittifakları katılacak.

33 İL VE İLÇELERİNDE ÇALIŞMA YÜRÜTÜLECEK

Yeşil Sol Parti, HDP, HDK, DTK’nın sahada yürüteceği çalışma kapsamında 33 ilde ve bu illerin ilçelerinde esnaf ziyaretleri, broşür dağıtımı, geniş katılımlı halk toplantıları, yerel basınla buluşmalar, kanaat önderlerine yönelik ziyaretler ve yerel dinamiklerle geniş kapsamlı toplantılar alınması planlanıyor.

( MA)

Editör: Hamza Özkan