İZMİR - Yeşil Sol Parti, 12 Mayıs’ta İzmir Gündoğdu Meydanı'nda düzenlenecek miting için katılım çağrısı yaptı. 

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), 12 Mayıs’ta İzmir Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenecek mitinge ilişkin Halkların Demokratik Partisi (HDP) il binasında basın toplantısı gerçekleştirdi. Basın toplantısına Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü İbrahim Akın ile siyasi parti temsilcileri  katıldı. 

Açıklama yapan HDP İzmir İl Eş Başkanı Berna Çelik, sadece seçim için değil, faşizmin yenilmesi için çok az bir zaman kaldığını söyledi. Çelik, “Kürt düşmanı, Alevi düşmanı, kadın düşmanı, genç düşmanı, emekçi düşmanı, doğa düşmanı bu iktidarın yenilmesine; Annelerin, işçilerin, emekçilerin, gençlerin umutlarını çalanların hesap vermesine çok az kaldı” dedi.

‘ÇALIŞMALARI TAÇLANDIRACAĞIZ’

İzmir’in her yerinde girilmedik mahalle, sokak ve ev bırakmamak hedefiyle çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Çelik, “Kısa sürede onlarca halk buluşması gerçekleştirdik. ‘Jin jiyan Azadî’ şiarı altında kurduğumuz kadın seçim bürolarımız başta olmak üzere, kadın özgürlük mücadelemizi binlerce kadınla buluşturduk, onlarla birlikte yürüyüşümüzü büyüttük. İzmir’de kurulu sendika, meslek odası, demokratik kitle örgütleri ve yöre derneklerinin yanında birçok inanç kurumuyla bir araya gelerek karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk. Seçim çalışmalarımızda halkımızın ilgisi bizim kazanma ve başarma inancımızı çok daha fazla artırdı” diye belirtti.

KATILIMCILAR

12 Mayıs Cuma günü saat 17.30’da Gündoğdu Meydanı’nda yapacakları final mitingi ile çalışmalarını taçlandıracaklarını vurgulayan Çelik, mitinge ilişkin şu bilgileri verdi: “Yeşil Sol Parti Eş Genel Sözcüsü İbrahim Akın, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, HDP Örgütlenmeden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Özlem Gündüz, bileşen ve ittifak partilerimizin temsilcileri Özlem Gümüştaş, Cavit Uğur, Juliana Gözen, Ercüment Akdeniz, Abdurahman Süleyman ve Başak Demirtaş’ın katılacağı mitingimiz Lawje ve Nurcan Değirmenci’nin vereceği konser ile devam edecektir.”

‘MİTİNGE ÇAĞRI’

Yeni bir dönemi, umudu ve geleceği birlikte inşa etmek için, halkları Yeşil Sol Partiye destek vermeye çağıran Çelik, “12 Mayıs Büyük İzmir Mitingi’ne katılmaya, AKP-MHP faşist iktidarını devireceğimiz bu tarihsel yürüyüşümüzün öznesi olmaya çağırıyoruz” dedi.

Editör: Hamza Özkan