AMED- Yeşil Sol Parti Amed’te 500 araçlık konvoy ile kent merkezinde büyük ilgi ve coşkuyla karşılanırken, yarın İstasyon Meydanı’nda yapılacak mitinge de çağrıda bulunuldu.

Yeşiller Sol ve Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Amed’in merkez ilçelerinde 500 araçlık konvoy gerçekleştirildi. Konvoya Yeşil Sol Parti Amed vekil adayları, Yeşil Sol Parti il ve ilçe örgütleri, Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) il ve ilçe örgütleri, Tevgera Jınên Azad (TJA), sivil toplum örgütleri ve yüzlerce kişi katıldı. Konvoy ilk olarak Amed’in Peyas (Kayapınar) ilçesinde bulunan Stadyum önünde toplandı. Ardından Rezan (Bağlar), Yenişehir ve Sûr (Sur) ilçelerinde devam etti.

KONVOY COŞKUYLA KARŞILANDI

Konvoyun izlediği yollar boyunca seçim otobüsü üzerinde bulunan vekil adayları halkı zafer işareti ile selamladı. Halk da zafer işareti yaparak hem vekil adaylarını hem de konvoydakileri selamladı. Yolda konvoyu gören araçlar da sık sık korna çalarken özellikle kadınlar, çocuklar ve yaşlılar evlerinin balkonlarından zafer işareti yapıp öpücükler gönderdi.

Trafik lambasında bekleyen CHP’liler de konvoya zafer işareti yaptı.

Konvoyu renklendiren görüntülerden biri de çocukların bisikletlere binip tüm konvoy boyunca bayraklarla ve zafer işaretleriyle takip etmesi oldu. Öte yandan pazarda, kafelerde, kahvehanelerde ve iş yerlerinde olan herkes caddeye çıkarak konvoydakileri ıslık ve zafer işareti ile selamladı.  Gençlerin, kadınların ve halkın büyük coşkuyla karşıladığı konvoy uzun süre şarkılarla çoşturdu.

Yine konvoy yol boyunca Yeşil Sol’un yarın İstasyon Meydanı’nda saat 13.00’te gerçekleştireceği mitinge katılım çağrısında bulunuldu.

Son olarak ise konvoy Peyas ilçesinde bulunan Dünya Kavşağı’nda seçim bürosu önünde son buldu.

Editör: Hamza Özkan