ADANA - Adana'da stant açan TÖP üyelerine bir grup ırkçı saldırdı. Saldırıda yaralanan 2 TÖP üyesi hastaneye kaldırıldı.

MA'nın haberine göre; Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP) Adana İl Örgütü, "Durmak Yok Şimdi Örgütlenme Zamanı" şiarıyla Çukurova ilçesinde bulunan Gençlik Meydanı'nda "TÖP'e üye ol" standı açtı. TÖP'lülerin standına bir grup ırkçı küfür, tehdit ve hakaretlerle saldırdı. Saldırıda 2 TÖP üyesi çeşitli yerlerinden yaralandı. Olay yerine gelen polis her iki gruba da biber gazıyla müdahale etti. Irkçı grup içerisinde bulunan kişilerin; polislere; "Kime biber gazı sıkıyorsunuz?" deyip küfür ve tehditler savurmaları dikkat çekti. Grupların olay yerinden uzaklaşmasıyla olaylar sona erdi. Yaralanan TÖP üyesi 2 kişi ise olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı.


'POLİS ARKADAŞLARIMIZA BİBER GAZI SIKTI'

TÖP, sanal medya hesabından Adana Valiliği ve Adana İl Emniyet Müdürlüğü'nü etiketleyerek, "Adana'da açtığımız parti standımıza ülkücü faşist çeteler saldırmaya devam ediyor, emniyet engellemiyor, arkadaşlarımızın can güvenliği tehlikede! Yaralı bir yoldaşımız ambulansla götürüldü. Yoldaşlarımızın kılına zarar gelirse sorumlusu Adana Emniyeti ve Adana Valiliği'dir! Güvenlik şubenin gelişiyle birlikte arkadaşlarımıza tekrar saldırı gerçekleşti. Saldırı olana kadar elini kolunu bağlayıp bekleyen polis arkadaşlarımıza biber gazı sıktı. Saldırı sonucu bir arkadaşımız yaralandı. Adana Valiliği ve Adana Emniyet Müdürlüğü'nü teşhir ediyoruz! Parti standımıza saldıran ülkücü faşist çeteler, müdahale etmeyen ve yoldaşlarımıza biber gazı sıkan emniyet görevlileri hakkında hukuki işlem başlatacağız. @TCAdanaValiligi @AdanaEmniyeti" paylaşımı yaptı.

Editör: Hamza Özkan