HABER MERKEZİ - Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Elcewaz (Adilcevaz) İlçe Örgütü, ilçe merkezinde seçim bürosu açılışını gerçekleştirdi.

F9A3D321 6242 4745 8480 1F55E839E675

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Elcewaz (Adilcevaz) İlçe Örgütü, ilçe merkezinde seçim bürosu açılışını gerçekleştirdi. Seçim bürosu ve etrafı DEM Parti flamaları ile donatıldı. Açılışa Elcewaz Belediyesi Eşbaşkan Adayları Dilek Akdağ, Cesim Tusun ile Bedlîs Milletvekili Hüseyin Olan katıldı.

154C6660 1E30 4D26 Ba4F E3E67055De2C

‘HALKIN OLANI HALKA VERECEĞİZ’

Açılışta konuşan Elcewaz Belediyesi Eşbaşkan Adayı Dilek Akdağ, halkla beraber ilçeyi yöneteceklerini söyledi. Köy meclisleri, mahalle meclisleri, kadın kooperatiflerini kuracaklarını ifade eden Akdağ, “Demokratik, ekolojik, kadın özgürlükçü bir paradigmayla kapitalizmin çarkına dur diyeceğiz. İlçeyi kendi aile şirketleri gibi yönetenlere geçit vermeyeceğiz. Halkın olanı halka iade edeceğiz” şeklinde konuştu.

‘HEP BİRLİKTE YÖNETMEYE TALİBİZ’

Ardından söz alan Cesim Tusun, ayrımcılık yapmadan, ötekileştirmeden Elcewaz’ı hep birlikte yönetmeye talip olduklarının altını çizdi. Diğer partilerin Elcewaz’ı “cehenneme çevirdiklerini” belirten Tusun, “Aşiret ve feodal bağlardan bağımsız tamamen kendi geleceğini ve çocukların geleceğini düşünen tüm Elcewazlıları bizi desteklemeye ve bize oy vermeye çağırıyoruz. Burası maviyle yeşilin buluştuğu bir yer. Fakat maalesef rant ve müteahhit partileri bir beton yığınına çevirmekten, Elcewaz’ı satıp gelir elde etmekten, belediyeyi borç altında bırakmaktan başka bir şey yapmamışlardır” diye belirtti.

552551B9 708C 4A7F Ae6C C74C7Eb3899F

‘22 YILDIR NEDEN HİZMET YAPMADINIZ?’

Bedlîs Milletvekili Hüseyin Olan ise konuşmasında, “Burada yollar çukur, Bitlis'in bütün ilçelerinde doğalgaz var ama Adilcevaz’da yok. Diyorlar ki, ‘AKP İl Başkanı Adilcevaz’lı olmuş, Adilcevaz’a hizmet getirecek.’ 22 yıldır senin partinden olan belediyeler bu halk ne kadar hizmet ettiler ise il başkanların da o kadar hizmet edecektir. Erdoğan’da ‘Yerel ve merkezler aynı partiden olmalı ki hizmet gitsin’ diyor. O zaman sormak lazım, 22 yıldır bu ilçeye neden hizmet gelmedi? Bunun hesabını sormak lazım” dedi.

7Accb933 Ef99 4C67 Be59 A3D622Aee19D

Editör: Hamza Özkan