‘İlham Veren Adımlar’ kitabının 8 Mart Kadınlar günü temalı ilk buluşma ‘İlham Veren Adımlar’ kitabının 8 Mart Kadınlar günü temalı ilk buluşma

MERSİN ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ- Akdeniz'de  8 Mart Dünya Emekçi Gününde, 21 Mart Newroz kutlamasında ve düğün sezonunun başlaması ile birlikte halk arasında kiras-fistan, Şel-şepik olarak bilinen yöresel kıyafetlere ilgi arttı. Kürtlerin yaşadığı bölgelerindeki birçok yerleşim yerinde asırlardır kullanılan ve 'kiras-fistan' olarak bilinen yöresel kıyafetler, 8 Mart, 21 Mart Newroz ve düğün sezonunda ise kadınların gözdesi oluyor.  Akdeniz'de üretilip çevre illere gönderilen ve özellikle düğün, nişan gibi özel günlerde giyilen kiras-fistanlara olan ilgi esnafın da yüzünü güldürdü.

6Fee8865 1Ff3 4818 Bd66 64Dc8D7D708F

6 yıldır Akdeniz'de tekstil sektöründe hizmet verdiğini aktaran Neslişah Tutulmaz, "Yıllardır severek, isteyerek yaptığım iş. Yaptığımız elbiseler tamamen bizim tarafından tasarlanıyor. 8 Mart, 21 Mart Newroz ve düğün sezonu olduğu zaman müşteriler bizi çok tercih ediyor. Sebebi ise bizim yaptığımız elbiselerden hiçbir şekilde sorun yaşamıyorlar. Yurt içi ve yurt dışına bile gönderiyoruz" dedi.

Adres:

https://www.instagram.com/__neslisahh_yoreselll/

Neslişahh Yöresel🧵🪡

Tasarım ve Moda

📌Adres🥰Mersin/Akdeniz Siteler Mah 5626 no 1
📌05394008709☎️
📌Kiralik-Satılık-Özel Dikim
📌Xaftan-Şal û Şepik
📌Yurtiçi-Yurtdışı kargomuz mevcuttur📦

Editör: Hamza Özkan