AMED - "Sağlık, eğitim, çocuk ve genç" konularının masaya yatırdığı çalıştayda konuşan Amed Büyükşehir Belediyesi eşbaşkan adayları Serra Bucak ve Doğan Hatun, kenti gençlerle birlikte ayağa kaldıracaklarını söyledi.  

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), "Sivil Toplum Örgütleriyle Yerel Yönetim Buluşması Programı" kapsamında gerçekleştirilen çalıştayların 3'üncüsü olan "Sağlık, eğitim, çocuk ve genç" konulu panel düzenledi. Amed'in Sûr ilçesinde bir otelde düzenlenen çalıştaya DEM Parti Gençlik Meclisi üyeleri ve üniversite gençleri katıldı. DEM Parti Amed Büyükşehir Belediyesi eşbaşkan adayları Serra Bucak ile Doğan Hatun da çalıştaya katılarak, gençlerin sorunlarını dinledi. 

‘GENÇLERLE AYAĞA KALDIRACAĞIZ’

Seçim kurullarından AKP’ye kabul, DEM Parti ve CHP’ye ret Seçim kurullarından AKP’ye kabul, DEM Parti ve CHP’ye ret

Çalıştay da konuşan eşbaşkan adayı Doğan Hatun, "Tüm gençler hazırlığını yapsın, biz bu şehri onlarla birlikte ayağa kaldıracağız. Hayatın bütün alanlarında öncü olmalılar ve halkın önünü açmalılar. Gençler, bu halkın geleceğidir. Biz inanıyoruz ki siyasetimizde genç başladık, genç devam ediyoruz ve genç başaracağız" dedi.

'GENÇLER ÖRGÜTLENMELİ'

Daha sonra söz alan eşbaşkan adayı Serra Bucak da gençlerle bir araya gelmenin kendileri için çok anlamlı olduğunu ifade etti. Gençlerin birçok sorunu olduğuna dikkati çeken Bucak, “31 Mart'tan sonra belediyelerde kuracağımız 'Kent Konseyleri'nde, 'Gençlik Meclisleri'yle birlikte çalışmak bizim için çok önemli olacak. Gençlik, en başat çalışma alanlarımızdan biri olacak. Son 8 yıllık kayyım rejimi ile birlikte gençleri ve kadınları hedef alan bu sisteme karşı gençlikle birlikte güçlü bir cevap verebileceğimizi düşünüyoruz. Uzun yıllardır siyasetimizde gençliğin eksik olduğunu görüyoruz. Kürtlerin statü mücadelesinde ve Kürt sorununun çözümünde gençliğin çok önemli bir rolü var. Ancak coğrafyamızdaki tahribat o kadar büyük bir boyuta ulaştı ki, bundan en çok da gençlik etkileniyor. Bu anlamda genç arkadaşlara tavsiyem örgütlenmeleridir" diye konuştu.

Yapılan açılış konuşmaları ardından çalıştay basına kapalı olarak devam etti.

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/235246