HABER MERKEZİ - Sabah saatlerinde birçok kentte yapılan ev baskınlarında çok sayıda kişi gözaltına alındı. Birçok kentte yapılan ev baskınlarında çok sayıda kişi gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi öğrenilemezken, gözaltı sayısının artabileceği belirtildi. 

Eşbaşkan adayları Bitlis'i ayağa kaldıracağız Eşbaşkan adayları Bitlis'i ayağa kaldıracağız

ŞIRNEX

Şirnex’in Hezex (İdil) ve Silopiya (Silopi) ilçelerinde sabah saatlerinde polisler tarafından yapılan ev baskınlarında çok sayıda kişi gözaltına alındı. Hezex’ın Turgut Özal ve Atakent mahallerinde yapılan ev baskınlarında Medine Oğuz ile Faik Genç gözaltına alındı. Gözaltına alınan 2 kişi ilçe emniyet müdürlüğüne götürüldü. Silopiya ilçesinde de yapılan ev baskınlarında çok sayıda kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Kent genelinde gözaltı sayısının artabileceği kaydedildi. 

WAN  

Van Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında, Merkez Köyiçi Mahallesi'nde yapılan ev baskınlarında Savaş Komi, Ferhat Takman ve Ramazan Kamaç gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi öğrenilemeyen 3 kişinin, Van İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube'ye götürüldüğü öğrenildi.

AMED 

Amed’in Rezan (Bağlar) ilçesinde, Berivan Nergiz, Halkların Eşitlik Demokrasi Partisi (DEM Parti) Gençlik Meclisi üyesi Peyam Kutlu, Eyüp Hekimoğlu, Hêja Jiyan Arıkboğa, Yusuf Yokuş, Yusuf Taşçar, Oğuzcan Yılmaz, Ferqîn’de (Silvan) Kerem Mengil, Licê’de (Lice) ilçesinde Tekin Sonsuz, Mazlum Karabenk, Diyar Gülen ve Yakup Turan ev baskınlarında gözaltına alındı. 

Gözaltına alınan 12 kişinin Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenildi. Amed’de 36 kişi, hakkında yakalama ve gözaltı kararı bulunduğu bilgisi edinildi. 

ÊLIH 

Êlih’te, ev baskınlarında Halil Yıldırım, Adnan Vural, Hamza Karaman, Kadir Nebioğlu, Samet Aravi ve  Diyar Yarma gözaltına alındı. Kentte 8 kişi gözaltı kararı olduğu öğrenildi. 

YERLİKAYA'NIN AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da X hesabından 22 ilde 179 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. 

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/232922