ANKARA - Devlet Bahçeli, bir kez daha AYM'yi hedef alarak, "AYM, hukuk düzeninin safrası ve sancısıdır. Ya kapatılmalı ya da yeniden yapılandırılmalıdır" dedi.

Özdağ, Kılıçdaroğlu ile imzaladığı 'gizli' protokolü paylaştı Özdağ, Kılıçdaroğlu ile imzaladığı 'gizli' protokolü paylaştı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında gündeme yönelik açıklamalarda bulundu. Bahçeli, bir kez daha Anayasa Mahkemesi'ni (AYM) hedef aldı. Bahçeli, Yargıtay'ın AYM üyeleri hakkındaki suç duyurusuna işaret ederek, Yargıtay'ın "görevini eksiksiz yaptığını" savundu. 

AYM BAŞKANINA: KANDİL'E GİT

Bahçeli, "Kafası zehirlenmiş AYM Başkanına hatırlatırım ki Türkiye'de kuvvetler ayrılığı netleştirilmiştir. AYM Başkanı, zillet ittifakının yüksek yargıya yuvalanmış hastalıklı koludur. Bu kişinin haddini ve hududunu çok açık şekilde aştığını düşünüyoruz. Türk devleti ile uğraşma, cesaretin varsa Kandil'e git. Mahkeme başkanı objektifliğini kaybetmiş, milli birlik ve kardeşliğe cephe almıştır. Karşımıza iki seçenek çıkmaktadır; ya AYM kapatılmalı ya da yeniden yapılandırılmalıdır" dedi. 

Kaynak: http://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/224122