XARPET - Belediyelere atanan kayyımları kastederek gasp edilmiş hakkın geri alınmasına 27 gün kaldığını ifade eden DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, “Az kaldı güneşli günlere, aydınlık günlere” dedi.  

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), Xarpêt’e bağlı Dep (Karakoçan) İlçesi’ndeki Sarcon (Sarıcan) Beldesi’nde halk buluşması gerçekleştirdi. DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan katıldığı buluşmada, DEM Parti milletvekilleri Ayten Kordu ve Ömer Faruk Hülakü ile DEM Parti Xarpêt Belediye eşbaşkanları Hayrettin Kaya ve Songül Cengiz, Sarcon belediyesi eşbaşkan adayları Ayten Alagöz ve İsmail Koç, Dep (Karakoçan) belediye eşbaşkanları Songül Düzgün ve Cafer Oğur katıldı. 

Bakırhan ve beraberindeki heyet, belde girişinde davul ve zurnalar ile karşılandı. Yüzlerce araçlık konvoy ile belde seçim bürosu önünde toplanan halk, halaya durdu. Kitle sık sık “Bijî berxwedana zindana” ve “Jin jiyan azadî” sloganları attı.

DEM Parti flamalarıyla donatılan halk buluşmasında Bakırhan, Sarcon halkına seslendi. 31 Mart’taki seçimlerin, “asgari ücretle yaşamını devam ettiremeyen halk ile JİTEM ittifakı arasındaki bir seçim” olduğunu dile getiren Bakırhan, “Biz Kürt’üz, Alevi’yiz, kadınız, genciz insanca yaşamak, yaşadığımız yerde aş ve iş bulmak istiyoruz diyorsak DEM Parti’ye oy vereceksiniz. 31 Mart’ta Sarıcan’da daha güçlü bir biçimde partimizi kazandıracağımızı umuyorum. Kayyım efendi atandı ama gerçek anlamda bir hizmet üretti mi? Taleplerinizi karşıladı mı hayır! Sarıcan’da dilinizi kültürünüzü yaşatmaya dönük bir pratik ortaya koydu mu? Hayır. Belediyeyi borçlandırmak ve burayı terk edip gidince yaşamını usulsüzlük ile devam ettirmek istemektedir. Sarıcan halkı bu gaspa, yolsuzluğa, hırsızlığa izin verecek midir? İnsan olan hiç kimse bunun karşısında evet demeyecektir. Geçen seçimden daha yüksek bir oy ile kazanmamız gerekiyor” dedi.

‘AZ KALDI GÜNEŞLİ GÜNLERE’

 “Seyit Rızaları, Şeyh Saidleri yok sayan, gençlerimizi uyuşturucu ile buluşturan bu anlayışı 31 Mart’ta sandığa gömeceğiz” diyen Bakırhan, “Onurlu, yiğit, yıllardır ayakta duran Sarcon halkına layık olmaya çalışacağız. Yolumuz uzun. 31 Mart akşamı Sarcon halkımıza, Kurdistan halkına, Alevilere yoksullara hayırlı olsun. Kayyım efendinin yaptığı makyajları Sarcon halkı yemeyecektir. Kendi yol arkadaşlarını seçecektir. Az kaldı güneşli günlere, aydınlık günlere. 1 Nisan’da daha demokratik güzel günlere uyanacağız” diye konuştu. 

Gaziosmanpaşa’da yeniden CHP kazandı Gaziosmanpaşa’da yeniden CHP kazandı

Bakırhan ve beraberindeki heyet,  Xarpêt’e bağlı Dep (Karakoçan) İlçesi’nde halk buluşmasına katılmak için yola çıktı. 

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/234759