HABER MERKEZİ - DEM Parti'nin eşbaşkan adaylarının listesi belli oldu. 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), 31 Mart yerel seçimlerinde Kurdistan kentlerinde aday göstereceği isimlerin tam listesini açıkladı. 

Semsûr/Besni: Musafa Suvar-Güler Sağ

Semsûr/Çêlikan/Pınarbaşı:Hüseyin Uzun-Kamile Ocak

Semsûr/Gölbaşı: Ergün Varhan-Berfin Doymaz 

Semsûr/Kahta: Osman Özbek

Semsûr/Merkez: Mehmet Bahattin Bilgin-Türkan Erkenek 

Semsûr/Kömür:Mahmut Kapçak-Bedriye Polattaş 

Semsûr/Yaylakonak: İsmet Coşkun 

Semsûr/Samsat: Yasin Ertan 

Semsûr/Tut: Memet Kösele 

Agirî/Giyadîn (Diyadin): Adnan Doğan-Hayat Zorbay 

Agirî/Bazîd(Doğubayazıt: Kenan Alkan-Aygül Aşan 

Agirî/Elaşgir (Eleşkirt):Menderes Yıldız 

Agirî/Xamûr (Hamur): Hikmet Adıgüzel 

Agirî/Merkez: Hazal Aras-Memet Akkuş 

Agirî/Panos (Patnos): Rojbin Kartal Manzak-Kerem Kırtay 

Agirî/Avkevir (Taşlıçay): Mehmet Ali Budak-Cemile Duman 

Agirî/Dutax (Tutak): Mahmut Tataş/Dilan Başboğa 

Erdexan/Gole (Göle): Serkan Yılmaz 

Êlih/Bêgirî(Beşiri): Mehmet Akif Akın-Merve Evren 

Êlih/Bêgirî/Avîskê (İkiköprü): Halil İbrahim Karabulut-Celile Yıldız

Êlih/Kercews (Gercüş): Yılmaz Suphi Aslan-Fadile Üner 

Êlih/Heskîf(Hasankeyf): Mecit Tokdemir-Zozan Şimşek 

Êlih/Hezo (Kozluk): Mehmet Reşit Haşimi-Hülya Öztekin 

Êlih/Hezo/Kaniya Henê (Bekirhan): Ruşen Sankur-Ömer Sunar 

Êlih/Merkez: Gülüstan Sönük-Mehdi Öztüzün 

Êlih/Merkez/Balpınar: Osman Ekinci-Ayşe Doğan 

Êlih/ Sason: Celal Alphan-Netice Üner 

Çewlîg/Azakpert(Adaklı): Ahmet Delikanlı-Gülnar Akansu 

Çewlîg/Dara Hênê (Genç): İdris Elhakan-Şefika Doğan 

Çewlîg/Kanîreş (Karlıova): Mehmet Genç-Zühre Eroğlu 

Çewlîg/ Gêxî (Kiğı): Sema Getlaş-Hikmet Baykan 

Çewlîg/Merkez: Aydın Bürçün-Çiçek Ariç 

Çewlîg/Merkez/Xoşkar (Sancak): Selahattin Koçin-Arzu Köysüren 

Çewlîg/Bongilan (Solhan): Remzi Sönmez-Ayşe Kaya

Çewlîg/Xorxor (Yayladere): Kemal Seven-Zeynep Kuloğlu 

Çewlîg/ Çerme (Yedisu): Kadriye İbin-Hüseyin Sağlık

Bedlîs/Elcewaz (Adilcevaz): Cesim Tusun-Dilek Akdağ 

Bedlîs/Xelat (Ahlat): Zelal Yılmaz-Abdulsamet Baycan 

Bedlîs/Xelat/Ovakışla: Baran Turan-Dilan Uçar 

Bedlîs/Norşîn (Güroymak): Ülfiye Özcan- Mehmet Şirin Öncü

Bedlîs/Norşîn/Gölbaşı: Mazlum Soyürün

Bedlîs/Norşîn/Günkırı:Faysal Sengir 

Bedlîs/Xîzan (Hizan): Kerem Uğur-Hediye Çetin Koçman 

Bedlîs/Merkez: Sümeyya Kızılkaya-M. Nezir Karabaş

Bedlîs/Merkez/Yolalan: Esma Aydın-Hüseyin Öztürk

Bedlîs/Tetwan: Mümin Erol-Belkiza Beştaş Epözdemir 

Van’da seçim darbesine karşı yürüyüş başladı Van’da seçim darbesine karşı yürüyüş başladı

Dêrsim/Mazgêrt(Mazgirt)/Akpazar: Orhan Çelebi-Naciye Aslan 

Dêrsim/Merkez: Cevdet Konak-Birsen Orhan 

Dêrsim/Qisle (Nazimiye): Şükrü Düztaş-Songül Sarıgül 

Amed/Büyükşehir: Ayşe Serra Bucak Küçük-Doğan Hatun 

Amed/Rêzan(Bağlar) Siraç Çelik-Leyla Ayaz 

Amed/Bismil: Mizgin Ekin-Güven Tanrıkulu 

Amed/Çermûk (Çermik): Berat Can-Sultan Taşkıran 

Amed/Xana Axpar (Çırnar): Semra Akyüz-Mehmet Şirin Arzu 

Amed/Şankuş(Çüngüş):Habib Demirkol-Ayten Çelik 

Amed/Pîran (Dicle): Hacı Akengin-Aysel Baran 

Amed/Gêl (Eğil): Mehmet Zülküf Polat-Bahar Karakaş Uluğ 

Amed/Erxenî (Ergani): Şiyar Güldiken-Birsen Azak Bayar 

Amed/Hêne (Hani): Besile Narin-Hamdullah Demir 

Amed/Hezro (Hazro): Erhan Güven-Hasibe Yazdık 

Amed/ Peyas (Kayapınar): Gülşen Sincar-Cengiz Dündar 

Amed/ Karaz (Kocaköy): Mehmet Şık-Hanım Altındağ 

Amed/ Pasûr (Kulp): Fatma Ay-Murat İpek 

Amed/ Licê (Lice): Dilek Diyar Özer-Fırat Demir 

Amed/Farqîn (Silvan): Sevim Biçici-Kadri Esen 

Amed/Sûr: Adnan Örhan-Fatma Önkol 

Amed/Bajarê Nû (Yenişehir): Safiye Akdağ-Mehmet Ergün 

Elezîz/Dep (Karakoçan): Cafer Oğur-Songül Düzgün

Elezîz/Dep/Sarıcan: İsmail Koç-Ayten Alagöz

Elezîz/Maden: Ayşe Çiftçi

Elezîz/Merkez:  Hayrettin Kaya- Songül Cengiz

Elezîz/Merkez/Yazıkonak: Halil Besili

Elezîz/Palu: Mehmet Şahin

Erzîngan/Çayırlı: Serhat Arslan

Erzingan/Kemah: Tuğba Dündar-Caner Kılıç

Erzingan/Merkez: Evren Çevik

Erzingan/Tercan: Tülay Dölen-Barış Şengül

Erzingan/Üzümlü: Mehmet Baytekin-

Erzirom/Büyükşehir: Gülderen Varli-Metin Gözmen

Erzirom/ Çad (Çat):  Nihat Yuca

Erzirom/Xinûs (Hınıs): Gürsel Eren-Meral Alagöz İmre

Erzirom/Xorasan (Horasan): Şahabettin Güldür

Erzirom/Qerekoçan (Karaçoban): Kazim Erhan-Zelal Yiğit

Erzirom/Qereyazî (Karayazı): Bahar Göksu-Fuat Tutkun

Erzirom/Köprüköy: Mehmet Raşit Tatli

Erzirom/Palandöken: İsmail Kaya

Erzirom/Tatos (Tekman): Abdurrahman Sever-Gülen Şengül

Erzirom/Yakutiye: Mevlüt Efe

Dîlok/Büyükşehir: Selman Tutumlu-Ayfer Yılmazer

Dîlok/Araban: Rifat Dağdelen

Dîlok/Islahiye: Mehmet Güllü Aydın

Dîlok/Karkamış: Dilan Coşkun-Mehmet Alagöz

Dîlok/Nizip: Yusuf Güler

Dîlok/Nurdağı: Müslüm Denizhan

Dîlok/Oğuzeli: Yılmaz Melet

Dîlok/Şahinbey: Yakup Koca

Dîlok/Şehitkamil: Kemal İlik

Colemêrg/Çelê (Çukurca): Arafat Çetinkaya-Hividar Ertunç

Colemêrg/Merkez: Mehmet Sıdık Akış-Viyan Tekce

Colemêrg/Merkez-Durankaya: Remzi Çiftçi-Amine Armut

Colemêrg/Şemzînan (Şemdinli): Naif Eroğuz-Nazdar Öpengin

Colemêrg/Gever(Yüksekova): Şadiye Kırmızıgül-Şoreş Diri

Colemêrg/Gever/ Xirvatê (Büyükçiftlik): Mustafa İnaç-Mizgin Demir

Colemêrg/ Gever/Bajêrge (Esendere): Fatih Safalı-Gülüstan AQersu

Îdir/Aralık: Sadık Zira-Alya Akkuş

Îdir/Merkez: Mehmet Nuri Güneş-Nejla Kum

Îdir/Merkez/Halfeli: Yaşar Sarıtaş-Yıldız Tendik Parin

Îdir/Merkez/Hoşhaber: Ömer Çelik-Emine Yöndem Kartal

Îdir/Tuzluca: İsmet İlkutlu-Kader Yiğitalp

Qers/Tekor(Dîgor): Adem Oyman-Ülker Özadikti

Qers/ Tekor/Dağpınar: Hüsnü Anci-Ayten Yardimciel

Qers/Qaxizman (Kağızman): Mehmet Alkan-Güner Hatay

Qers/Merkez: Kenan Karahancı-Arzu Savaş Derman

Qers/Qamûşan (Sarıkamış): Hüseyin Altun-Serap Çelik

Qers/Selim: Asker Köse-Türkan Yücel

 Meletî (Malatya): Abdulvahap Ekim-Sevim Şimşek Bayram

Meletî/Erxevan (Arguvan): Suna Gedik

Meletî/Battalgazi: Bayram Toprak-Ayşe Şahin

Meletî/Wêranşar (Doğanşehir): Metin Biriş-Nefise Karaman

Meletî/Yazıhan: İbrahim İncesu-Mutlu Halıcı

Meletî/Çirmiktî (Yeşilyurt): Hasan Lekesiz-Özgül Doğan

Meletî/Şîro (Pütürge): Elif Şahin-İsmet Aydın

Mêrdîn: Ahmet Türk-Devrim Demir

Mêrdîn/Artûklû (Artuklu): Mehmet Ali Amak-Münevver Ölker

Mêrdîn/Kerboran (Dargeçit): Asya Gezer-Ramazan Akın

Mêrdîn/Dêrîk (Derik): Songül Özbahçeci-Cengiz Temelli

Mêrdîn/Qoser(Kızıltepe): Zeyni İpek-Hamdiye Bilek Turgay

Mêrdîn/Şemrex (Mazıdağı): Kudret Uçuk-Hamdin Demir

Mêrdîn/Mîdyad (Midyat): Hikmet Duman-Huda Erdem Aslan

Mêrdîn/Nisêbîn (Nusaybin): Gülbin Şahin Dağhan-Selahattin Ay

Mêrdîn/Mehsert (Ömerli): Necla Figan Altındağ-Mehmet Şah Akgül

Mêrdîn/Stewr (Savur): Hatice Öncü-Selahattin Önder

Mêrdîn/Yeşilli: Sami İldem-Songül Tunç

Mersin/Akdeniz: Hoşyar Sarıyıldız-Nuriye Arslan

Mûş: Surru Söylemez-Tuba Sayılgan

Mûş/Kop (Bulanık): Aryan Doğan-Arafat Kardağı

Kop/Erentepe: Süleyman Aygün

Kop/Rüstemgedik: Fevzi Aris

Kop/Sarıpınar: Nurettin Yünaçtı

Kop/Uzgörür: Tüncer Gündoğdu

Mûş/Hasköy: Rehber Karakaya

Mûş/Têlî (Korkut): Maşallah Ovalıoğlu

Mûş/Milazgir (Malazgirt): Ahmet Kenan Türker-Gülistan Özel

Mûş/Karaağaçlı: Cma Çakır

Mûş/Kızılağaç:  Mehmet Emin Taşer

Mûş/Konukbekler: Tekin Arğun

Mûş/Serinova: İnan Demir

Mûş/Yeşilova: Celal Çeliker

Mûş/Yaygın: Fatih Yıldız

Mûş/Gimgim (Varto): Gıyasettin Aydemir-Gülbahar Kaya

Sêrt/Hawêl (Baykan): Şefik Günel- Sümeyye Karasu 

Hawêl /Atabağı: Mehmet Nedim Yüksekbağ-Medya Atak 

Hawêl /Veysel Karani: Enes Cengiz-Berfin Evren

Sêrt/Dihê (Eruh): Hüseyin Oktayı- Evrin Ertan

Sêrt/Misirc (Kurtalan):Ali Rıza Bingöl-Sadiye Aktin

Sêrt/Misirc/Karabağlar: Abdulhakim Sevgili-Nurden Toymaz

Sêrt: Sofya Alağaş-Mehmet Kaysi

Sêrt/Gökçebağ: Alaaddin Aydın

Sêrt/Pervarî: Mustafa Sonğur 

Sêrt/Pervarî/Beğendik: Bedri Şahbudak

Sêrt/Aydinlar (Tillo): Kasım Yıldız

Riha: Celalettin Erkmen-Gülşen Özer

Riha/Bêrecûk (Birecik): Mehmet Begit- Berivan İlkay Manaz

Riha/Hewag (Bozova): Aygül Kapıkayalı-İsmail Yıldız

Riha/Serêkaniyê (Ceylanpınar): Uğur Kahraman-Rahşan Yazar

Riha/Xelfetî (Halfeti): Mehmet Karayılan-Saniye Bayram

Riha/Haliliye: Suphi Yilancı-Sema Ateş

Riha/Hîlwan: Serhan Paydaş-Garip Yeşil

Riha/Karaköprü: Rıdvan Yavuz-Rezzan Ayhan

Riha/Sêwereg(Siverek): Ali Dusak-Yıldız Çetiner

Riha/Pirsus (Suruç): Ayten Kaya-Müslüm Baran

Riha/Wêranşar (Viranşehir): Serhat Dicle İnan-Bedriye Yorgun

Şirnex: Turan Saltan-Berivan Kutlu

Şirnex/Elkê (Beytüşşebap): Beybün Aslan-Agit Yiğit

Şirnex/Cizîr (Cizre): Güler Yerbasan-Abdurrahim Durmuş

Şirnex/Basa (Güçlükonak): Emin Dayan-Fehime Elkoca

Basa/Fındık: Mehmet Salih Eltimur-Zeynep ilhan

Şirnex/Hezex (İdil): Türkan Kayır-Doğan adıbelli

Hezex/Deşta Darê (Sırtköy): Fahrettin Akman-Halime ilçin

Şirnex/Gundikê Melê (Balveren): Gülsüm Atak-Ferit Artuç

Şirnex/Qesirgê (Kasrik): Cihat Aktaş

Şirnex/Dêrgûl (Kumçatı): Asker Gündüz-Güllü Durak

Şirnex/Silopiya (Silopi): Jiyan Ormanlı-Nadir Onuk

Silopiya/Başverimli: Besi Ceviz-Lezgin Kösen

Şirnex/Qileban (Uludere): Ali Ürek-Feride Ender

Qileban/Sêgirkê (Şenoba): Fatma Oran-Mecit Keskin

Wan (Van): Abdullah Zeydan- Neslihan Şedal

Wan/ Miks (Bahçesaray): Ayvaz Hazır-Nebahat Benek

Wan/Elbak (Başkale): Şengül Polat-Feyzi Caner

Wan/Ebex (Çaldıran): Hatice Atabay Gündoğdu-Fettah Hasçelik

Wan/Şax (Çatak): Reşat Eraslan-Gülten Baran

Wan/Artemêtan (Edremit): Rabia Başak Koç-Cemil Komi

Wan/Erdîş (Erciş): Baran Bilici-Güler Temel

Wan/Westan (Gevaş): Ruknettin Hakan-Kübra Akti

Wan/Payîzava (Gürpınar): Mehmet Tahir Ertaş/Mukaddes Karakoç

Wan/Rêya Armûşê (İpekyolu): Cevdet Altındağ-Canan Uzunay

Wan/Bêgirî (Muradiye): Hediye Sayiner-Barış Yılmaz

Wan/Qelqelî (Özalp): Sakine Kutpınar-Ecevit Ceylancı

Wan/Seray (Saray): Davut Acar-Filiz Öztürk

Wan/Tûşba (Tuşba): Hanım Akkoş-Ümit Keser

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/234688