BATMAN- Batman Emek ve Demokrasi Platformu öncülüğünde gerçekleştirilen 1 Mayıs İşçi Bayramı için bir araya gelen binlerce işçi, emekçi kortej halinde mitingin yapılacağı alana yürüyor.

Êlih Emek ve Demokrasi Platformu öncülüğünde düzenlenen 1 Mayıs İşçi Bayramı mitingine girişler başladı. “Yoksulluğa, güvencesizliğe, sömürü ve baskılara karşı; birliğimizi, mücadeleyi, dayanışmayı, umudu büyütmek için haydi 1Mayıs’a” şiarıyla düzenlenen bölge mitingi için bir araya gelen platform bileşenleri, siyasi parti temsilcileri ve çevre kentlerden gelen çok sayıda işçi, emekçi, Turgut Özal Bulvarı’nda bulunan Word Mar Kavşağında bir araya geldi. Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Çiğdem Kılıçgün Uçar, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Kadın Sekreteri Döne Gevher ve Petrol İş Batman Şube Başkanı Veysel Kartal’ın konuşmacı olarak yer aldığı miting için bir araya gelen binlerce kişi, uzun süre halaya durdu.

Şenyaşar, 1000’inci haftasında Cumartesi Anneleri’nin yanında Şenyaşar, 1000’inci haftasında Cumartesi Anneleri’nin yanında

“Baharı da barışı da kadınlar getirecek”, “Hakkımız olanı alacağız”, “Zımanê me rûmet û hebuna meye” ve “Yaşasın 1 Mayıs” pankartlarının açıldığı mitingde, sık sık “Bîji yek Gûlan” ve “Direne direne kazanacağız” sloganları atan kitle, kortej halinde davul ve zurna eşliğinde mitingin gerçekleştirileceği 8 Mart Kadın Parkı’na doğru yürüyor.

Ayrıntılar geliyor…

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/240652