İSTANBUL – Kadınlar, bayram dolayısıyla cezaevlerinde bulunan hasta kadın tutukluların durumuna dikkat çekmek için “#BayramdaCezaevleriniUnutma” adıyla hashtag çalışması başlatacak.

Türkiye ve Kurdistan cezaevlerinde bulunan kadın hasta tutukluların durumuna dikkat çekmek için sanal medya platformu Twitter’da “Aysel Tuğluk için 1000 Kadın” adıyla hesap kuran kadınlar, Kurban Bayramı dolayısıyla bu akşam saat 21.00’da “#BayramdaCezaevleriniUnutma” başlığıyla bir hashtag başlatacaklarını duyurdu.

Hashtag ile siyasi partileri hasta tutuklular için tutum almaya çağıran kadınlar, yaptıkları paylaşımla “Hasta kadın mahpuslar için siyasetçilere çağrı: Yaşam hakkına sahip çıkmak için ne yapacağınızı açıklayın” diye seslendi.

Başlatacakları hashtag ile hasta tutukları gündeme getirmeyi hedeflediklerini belirten kadınlar, “Aysel Tuğluk’tan sonra şimdi de cezaevlerindeki diğer hasta kadın tutsaklar için mücadeleyi sürdürüyoruz. Çünkü yaşam hakkına sahip çıkıyoruz” diyerek, herkesi yapacakları paylaşımlarla dayanışmaya çağırdı.

( Kaynak: MA )

Editör: Hamza Özkan