AMED - Diyarbakır Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı Sıddık Aycıl ve Fen İşleri Müdürü Fırat Kılıç, bir iş verenden imar karşılığında “rüşvet alma” suçundan tutuklandı. Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ise tanık olarak ifade verdi. 

Amed’de işveren N.B.’den imar karşılığında rüşvet alırken suçüstü yakalanan Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürü Fırat Kılıç, gözaltına alındı. Genişletilen soruşturma kapsamında İmar’dan sorumlu Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı Sıddık Aycıl da gözaltına alındı. Aycıl ve Kılıç çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliği’nde “rüşvet alma” suçundan tutuklandı. 

30 yıllık tutsak Fahrettin Özhan tahliye edildi 30 yıllık tutsak Fahrettin Özhan tahliye edildi

Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun ise Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında tanık olarak ifadesine başvurulduğu öğrenildi. Beyoğlu’nun dün ifade verdiği belirtildi. 

Gizlilik kararı bulunan soruşturmanın yerel seçim öncesi gelmesi dikkat çekti. Daha öncede yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla gündeme gelen Bağlar Belediyesi yönetimi hakkında herhangi bir soruşturma açılmazken, seçim öncesi başlatılan soruşturma, AKP içinde seçim, adaylar arasında “iç çatışma” olarak yorumlanıyor.

Kaynak: http://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/223143