AMED - DBP’nin Amed’te "Örgütlü toplumla özgür yaşamı kuralım" şiarıyla gerçekleştirdiği konferans için binlerce kişi bir araya geldi. 

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), 12 Kasım’da Ankara’da gerçekleştireceği 6’ncı Olağanüstü Kongre öncesi Amed’in Rêzan (Bağlar) ilçesinde bulunan bir düğün salonunda “Örgülü toplumla özgür yaşamı kuralım” şiarıyla büyük bir konferans gerçekleştiriyor. DBP’nin yeni döneme dair tutum belgesini açıklayacağı konferans için binlerce kişi bir araya geldi. 

Salon içerisi ve dışarısına LED ekranlar kuruldu. Parti bayraklarıyla süslenen salona, üzerinde “Jin jiyanê rêxistin dike (Kadınlar yaşamı örgütlüyor)” ve “Em ê bi civaka rexîstinbûyi jiyana azad ava bikin (Örgütlü toplumla özgür yaşamı kuracağız)” yazılı Kürtçe pankartlar asıldı. 

RENGARENK ELBİSELERLE KATILDILAR 

Sabahın erken saatlerinde hem kentte hem de çevre bölgelerden binlerce kişi, konferansın gerçekleştirileceği salona akın etmeye başladı. Polis kontrol noktasından geçen yurttaşlar, kendi seslendirdikleri şarkılarla halaya durdu. Yurttaşlar, birbirinden renkli şal û şepik ile kiras ve fistanlar giyerek konferansa katıldı. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı ve coşkunun hakim olduğu konferansın bir süre sonra başlaması bekleniyor. Ayrıca salona akışlar da sürüyor. 

Kaynak: http://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/223314