İmamoğlu projelerini tek tek anlattı İmamoğlu projelerini tek tek anlattı

RIHA –  Bêrecûk Belediye Eşbaşkanı seçildikten kısa bir süre sonra DEM Parti'den istifa eden Mehmet Begit, meclis toplantısında meclis üyeleri tarafından protesto edildi. 

Riha'nın Bêrecûk (Birecik) ilçesinde Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nden (DEM Parti) seçilen ancak 29 Nisan’da istifa eden Mehmet Begit'e yönelik tepkiler sürüyor. Belediye’nin Mayıs ayı ilk meclis toplantısına katılan DEM Partili 15 belediye meclis üyesi, Begit’i protesto etti. Enver-Nebihe Karaata Kültür Merkezi’nde yapılan toplantı, Begit’in talebi kapalı oturumla yapıldı. Kapalı oturum nedeniyle gazeteciler salondan çıkarıldı. Toplantıya katılan 15 DEM Partili belediye meclis üyesi, Begit’i protesto ederek, “istifa et” dövizleri açtı. Protestolarını sürdüren meclis üyeleri, alkışlarla toplantı salonunu terk etti. 

Protestocu meclis üyelerine Begit’in hakaret tehditlerde bulunduğu iddia edilirken, meclis üyeleri protesto sonrası belediyenin kültür merkezi binası önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamayı yapan DEM Parti’li Bêrecûk Belediye Eşbaşkanı Berivan İlkaya Manas, demokratik tepkilerin sonuna kadar sürdüreceklerini belirtti. Tepkilerini sürdürmeye devam edeceklerini kaydeden Manas, “İhanet ile dolu bir sürece girmiş ve sonuna kadar mücadele edeceğimizi duyuruyoruz. Partimizi uygunsuz ithamlar ile karalayarak, yoldaşlarımızın emeğini ve halkın iradesini hiçe sayarak karanlık pazarlıklar içine giren Mehmet Begit’in kınıyor ve onu istifa etmeye çağırıyoruz. Tarih ve halk bu ihaneti unutmayacaktır” diye konuştu. 

Manas, her gün farklı eylem ve etkinlikler ile tepkilerini dile getirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi. 

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/241140