AMED- Amed’in Bismîl ilçesinde iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 23 kişi yaralandı.

Amed’in Bismîl ilçesinde daha önce aralarında husumet bulunduğu iddia edilen iki akraba aile arasında çıkan silahlı kavgada 23 kişi yaralandı. Yaralılar Bismîl ve Amed’deki hastanelerde tedavi altına alındı. 3 kişinin ağır yaralı olduğu bildirildi.

Edinilen bilgiye göre; daha önce bir kadın kaçırma olayından dolayı aralarında husumet bulunan Kale ve Alkan aileleri, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcilerinin araya girmesiyle Tekel Mahallesi’nde barış yemeğinde bir araya geldi. Yemek sırasında taraflar arasında yaşanan sözlü tartışma kısa sürede silahlı kavgaya dönüştü. Silahların kullanılmasıyla olay yerinde 23 kişi çeşitli yerlerinden isabet eden kurşunlar nedeniyle yaralandı. Yaralılardan 11’i Bismîl Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alırken, 12’si ise Amed’deki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. Yarılılardan 1 kişi öldü, 3 yaralının ise durumun ağır olduğu hayati riski altında olduğu belirtildi.

İki aile arasındaki kavganın daha da büyümemesi için siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerinin ise girişimleri sürüyor. 

Editör: Hamza Özkan