BEDLÎS - Bedlîs’in Xîzan, Tetwan ile Wan’da gerçekleştirilen ev baskınlarında gözaltına alınanlardan adliye sevk edilen 22 kişi tutuklandı, 12 kişi ise serbest bırakıldı. 

Bedlîs’in Xîzan (Hizan) ve Tetwan (Tatvan) ilçeleri ile Wan’da gerçekleştirilen ev baskınlarında “Örgüt üyesi olmak” ve “Örgüte yardım etmek" iddialarıyla gözaltına alınan 43’ü aşkın kişiden mahkeme sevk edilen 22 kişi tutuklanırken, 12 kişi ise serbest bırakıldı. 

Erzincan İliç'teki altın madeninde facia! Erzincan İliç'teki altın madeninde facia!

İlk gün 7 kişi serbest bırakılırken, dün itibariyle emniyet ve jandarmada ifadeleri biten 27 kişi gece saatlerinde Bitlis Adliyesine getirildi. Savcılık ifadeleri tamamlananlar tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. İfadelerin alınmasının ardından Emin Gezici, Bedrettin Gezici, İsa Gezici, Mahsun Gezici, Hacı Gezici, Fırat Gezici, Serkan Gezici, Mustafa Gezici, Halim Gezici, Sedat Gezici, Süleyman Korkmaz, İhsan Korkmaz, Erdal İnan, Cemal İnan, Beşir Çetin, Kerem Çetin, Emrah Aydın, Turan Çetin, Sinan Aydın, Metin Çetin, Mekin Çetin ve Mahir Hergül tutuklanırken, 5 kişi ise serbest bırakıldı. 

Adliyeye sevk edilen en az 16 kişinin de ifade işlemlerinin devam ettiği belirtildi.

Kaynak: http://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/225750