ANKARA ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ- DEM Parti Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan, Meclis’in dünkü oturumunda ‘toplantı yeter sayısı’nın arandığı esnada AKP Mersin Milletvekili Nureddin Nebati’nin Genel Kurul’da bulunmadığı halde oturumdaymış gibi gösterilmeye çalışılmasına tepki gösterdi. Bozan, “Seçimlere hayalet seçmenleri karıştıranlar, bu Meclis’e de hayalet vekil gönderdi” dedi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM) Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan, DEM Parti’nin dün Meclis’e sunduğu önergede, ‘toplantı yeter sayısı’nın arandığı esnada AKP’li Mersin Milletvekili Nureddin Nebati’nin oturumda bulunmamasına rağmen oturumda gösterilmeye çalışılmasına “sahtekarlık” ifadesiyle cevap verdi. Bozan, “Ne yazık ki ki; şu an bu Meclis’te sahtekarlar bulunuyor” dedi.

“ŞU AN BU MECLİS’TE SAHTEKARLAR VAR”

Bitlis'te seçim usulsüzlüklerine itiraz edildi Bitlis'te seçim usulsüzlüklerine itiraz edildi

“Dün bu Meclis’te milyonların gözü önünde, canlı yayında büyük bir sahtekarlık yapıldı” diyerek sözlerine başlayan DEM Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, şöyle devam etti:

“Ne yazık ki; şu anda bu Meclis’te sahtekarlar var. Dün, Meclis’e bir önerge sunmuştuk. Bu önergenin görüşmeleri esnasında ‘toplantı yeter sayısı’ arandı. Seçimlere hayalet seçmenleri karıştıranlar, Meclis’e de hayalet vekil gönderdiler. Yoklama esnasında yapılan bir fırıldaklıkla AKP Mersin Milletvekili Nureddin Nebati Meclis’te olmamasına rağmen Meclis’teymiş gibi gösterildi. Bu sahtekarlığı kim yapmışsa Allah onu ıslah etsin, bu sahtekarlığı kim yapmışsa Allah onu bildiği gibi yapsın. AKP grubuna sesleniyorum. Bu rezaleti yapanı açıklamadığınız ve özür dilemediğiniz sürece hepiniz bu sahtekarlığa ortaksınız. Sayın Başkan; siz de bu sahtekarlığı dün gülerek karşıladığınız, gereğini yapmayıp normalleştirdiğiniz için bu sahtekarlığı örtbas eden kişi olarak kayıtlara geçeceksiniz”.

Editör: Hamza Özkan