ANKARA - DEM Parti Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasındaki görüşme başladı. 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel görüşmesi başladı. CHP Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşmede yer alan DEM Parti heyeti, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşçıer tarafından karşılandı. 

MASADAKİ GÜNDEMLER

Şenyaşar, 1000’inci haftasında Cumartesi Anneleri’nin yanında Şenyaşar, 1000’inci haftasında Cumartesi Anneleri’nin yanında

Yapılan görüşmenin ana başlıkları ise yeni anayasa, Kobanê Davası ve güncel gelişmelerden oluşuyor. Yeni anayasa görüşmeleri kapsamında Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, önce CHP’yi ardından DEM Parti’yi ziyaret etmişti. Bu görüşmelerin de bugünkü ziyarette gündeme gelmesi bekleniyor.

Görüşmede ayrıca ekonomi başta olmak üzere ülkenin temel sorunlarına ilişkin görüş alışverişinde bulunacağı belirtildi. Görüşmenin ardından ise ortak açıklama yapılması bekleniyor.

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/240842