RIHA - Riha’da çalışmalarının temposunu arttıran DEM Partili belediye eşbaşkan adayları, kent merkezinden en ücra noktalardaki kırsal yerleşim yerlerine kadar giderek çalmadık kapı bırakmıyor. 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), yerel seçimlere az bir süre kala Riha’daki çalışmalarına hız verdi. Her gün kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallere giden eşbaşkan adayları, ulaştıkları seçmenlerin sorunlarını dinleyip partilerinin siyaset ve yerel yönetim anlayışını anlatıyor. Adaylar, akşamları ise halk toplantıları ve ev ziyaretleri ile seçmenlerle bir araya geliyor.

Partinin Riha Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayları Celalettin Erkmen ile Gülşen Özer, çalışmaları kapsamında bugün merkez ilçeler olan Eyyübiye ve Haliliye ilçelerindeydi. Erkmen ve Özer, her iki ilçenin belediye eşbaşkanları ile birlikte seçim çalışması yürüttü. Kapalı Çarşı, Haşimiye Meydanı, Gümrük Hanı ve Yıldız Meydanı’nda esnaflarla bir araya gelen eşbaşkan adayları, yurttaşlar tarafından büyük ilgiyle karşılandı. 

Eşbaşkan adayları Eyyübiye ilçesinde ise ziyaret ettikleri Mermerciler Sitesi esnaflarının sorunlarını dinledi. Esnaflar yol, elektrik ve sosyal tesis konusunda yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi.

DEM Partili adaylar 31 Mart yerel seçimlerinden sonra sadece yandaşa hizmet eden anlayışı değiştirerek tüm sorunları kökünden çözeceklerini ifade etti.

KARAKÖPRÜ 

Merkez Karaköprü ilçesinde de seçim çalışmaları üç koldan devam etti. Belediye Eşbaşkan Adayı Rıdvan Yavuz, partililer ile birlikte el broşürleri dağıtıp Atakent Mahallesi’nde esnaf ziyaretlerinde bulundu. 

Eşbaşkan Adayı Rezzan Ayhan ise, Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayı Gülşen Özer ile birlikte kırsal Besî, Ziving, Sarim, Xerebreş ve Cenbêl mahallerine giderek ziyaret ettiği seçmenlerden destek istedi. 

XELFETÎ

DEM Parti Xelfetî Belediye Eşbaşkan Adayları Saniye Bayram ve Mehmet Karayılan da, HDP’li eski vekil Ayşe Sürücü ile birlikte kırsal Gogan Mahallesi’nde giderek Salı Pazarı esnafı ve yurttaşları ziyaret etti. Bayram ve Karayılan, partilerin yerel yönetim anlayışı ve ilçede yaşanan sorunların çözümüne dair projelerini anlattı.

PIRSÛS 

Pirsûs Belediye Eşbaşkan Adayları Ayten Kaya ve Müslüm Baran ise ilçe merkezi ve kırsal mahallelerdeki seçim çalışmalarına iki koldan devam etti. İlçe merkezindeki esnafları ziyaret eden eşbaşkanlar yine ilçeye bağlı kırsal Erdûşan ve Mizrîn mahallelerine giderek seçmenlerden destek istedi. 

"Mazbata verilmedi’ haberi yanlıştır, doğru değildir" "Mazbata verilmedi’ haberi yanlıştır, doğru değildir"

WÊRANŞAR 

Wêranşar’de de Belediye Eşbaşkan Adayları Bedriye Yorgun ve Serhat Dicle İnan, sabah saatlerinde ilçe merkezinde bulunan Hayvan Pazarı esnaflarını ziyaret etti. Eşbaşkan adayları, sonrasında ise Galericiler Sitesi esnafı ile bir araya geldi. 

Esbaşkanlar, temasları sırasında ilçe halkını yarın Mezat alanında saat 11.00’da yapılacak Newroz kutlamasına da davet etti.

SERÊKANİYE

Serêkaniyê ilçesinde de belediye eşbaşkan adayları seçim çalışmalarına iki koldan devam etti. Eşbaşkan adaylarından Rahşan Yazar, ev ve hasta ziyaretleri gerçekleştirip ilçedeki kadınlarla düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Ardından Salı Pazarı esnafını ziyaret eden Yazar, seçimleri kazandıktan sonra hayata geçirecekleri projeleri anlattı. 

Diğer Eşbaşkan Adayı Uğur Kahraman ise, Gazi, Milli Egemenlik ile Mezarlık caddelerindeki esnafları ziyaret etti. Kahraman, esnaf ziyaretlerinin ardından Salı Pazarı’na geçerek burada yurttaşlarla bir araya geldi.

SÊWEREG 

Sêwereg ilçesinde ise Eşbaşkan Adayları Yıldız Çetiner ile Ali Dusak ilçe merkezinde esnaf ziyaretleri yaptı. Merkez Şirinkuyu, Yenişehir mahalleleri ve 25 Metre Yolu üzerindeki esnaflarla bir araya gelen eşbaşkan adayları, çalışmalarına tüm gün boyunca devam etti. 

BÊRECÛK

Bêrecûk Belediye Eşbaşkan Adayları Mehmet Begit ile Berivan İlkaya Manaz seçim çalışmaları kapsamında sırası ile Tibil, Xirabî Beska, Zerî, Eşmê, Babahat, ve Goktepe kırsal mahallelerini gezerek sürdürdü. Eşbaşkan adayları çat kapı ev ev dolaşarak, DEM belediyeciliğini anlattı. 

HEWAG

Hewag Belediye Eşbaşkan Adayları İsmail Yıldız ile Aygül Kapıkayalı seçim çalışmaları kapsamında Zivanlî, Cînpolat, Sizan ve Sînekli kırsal mahallelerini ziyaret etti. Mevcut belediyeden hizmet alamadığını belirten yurttaşların eşbaşkanlara ilgisi yoğun oldu. Eşbaşkanlar DEM Parti belediyesi yönetiminde bütün yurttaşlara eşit hizmet götüreceklerini belirterek, projelerini anlattı.

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/236338