İSTANBUL - Gıda İş ve Manos Kitap Yayınevi’nin Sennur Sezer’in anısına düzenlediği gecede ödüller sahiplerine takdim edildi.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Gıda Sanayi İşçileri Sendikası (Gıda İş) ve Manos Kitap Yayınevi'nin düzenlediği Sennur Sezer Emek, Direniş Şiir ve Öykü Ödülleri, sahiplerini buldu. 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde Avcılar Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi Yıldız Kenter Sahnesi'nde düzenlenen gecede,  birçok sendika üyesi, sanatçı ve yurttaş katılım gösterdi. Sunuculuğunu oyuncu Bülent Emrah Parlak'ın üstlendiği gecede, Sennur Sezer'i anlatan sinevizyon gösterimi yapıldı, Şair Altay Öktem barış şiirlerini okudu. 

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Ardından oyuncu Julide Kural “Ben Rosa Luxemburg” oyununu gelen konuklar için sahneledi.  Oyunun ardından kazananlara ödülleri takdim edildi. Bu yıl şiir dalında Emin Kaya “Dilini yitirmiş yabancı” şiiriyle birinci olurken, Doğu Kaşka ise “Güneş ancak kurbağaya zulümdür” eseriyle Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Öykü dalında da Hatice Sabah’ın “Ben robot değilim” başlıklı dosyası birinci seçildi. 

Gecede son olarak yazarlar ve şairler kitaplarını okurlar için imzaladı.

Editör: Hamza Özkan