BEDLÎS - Bedlîs'te seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren DEM Parti Eşbaşkan adayları Sümeyye Kızılkaya ve Mehmet Nezir Karabaş, sorunlara dair çözümlerini sıralayarak, "Kenti ayağa kaldıracağız" dedi. 

Leyla Zana: Başkan Apo'nun felsefesi ve fikirleriyle uyandık Leyla Zana: Başkan Apo'nun felsefesi ve fikirleriyle uyandık

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kalırken çalışmalarını hızlandırdı. Eşbaşkan adayları dur durak bilmeden çalışmalarını sürdürüyor. DEM Parti'nin yüklendiği kentlerden biri de Bedlîs. Kapı kapı dolaşarak yurttaşlardan destek isteyen eşbaşkan adayları Sümeyye Kızılkaya ve Mehmet Nezir Karabaş, kentin sorunlarını halkla birlikte çözmek istediklerini belirtti. 

KADINLAR VE GENÇLER İÇİN PROJELER

Kentteki kadınların ve gençlerin iş sıkıntısı çektiğini belirten Kızılkaya, "Kadınlar için çalışma alanları oluşturacağız. İş yerleri açacağız. Tabi gençler için de yapacağız. Gerekirse kurs açtırır, pazarlar kurarız. Kadınlar burada yaptıkları eşyaları -yazma gibi- getirip satabilirler. Elimizden gelen ne olursa yapacağız” diye konuştu.

Belediyeye atanan kayyım ve AKP döneminde kentin tüm değerlerinin tahrip edildiğine dikkati çeken Karabaş ise, "Vatandaşların sosyal yaşamlarını sürdüreceği bir alan kalmadı. Kent eğitim ve işsizlik alanında son sıralarda. Madde bağımlılığı ciddi anlamda artmış" diye kaydetti. 

'BEDLÎS'İ AYAĞA KALDIRACAĞIZ'

Karabaş, “Burada kreş yok, çalışan kadınların çocuklarını bırakacak bir yer yok. Gençlerin sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerini yerine getireceği alanlar yok. 40-50 sene önce 3 sinema varken, bugün sinema, tiyatro, müzik, folklor yapılacak bir yer yok. Tüm bunlar için bir sosyal tesis yapacağız. Bir kadın evi oluşturacağız" şeklinde konuştu. 

Karabaş, ayrıca ulaşım araçlarının sayısının arttırılacağını, iş yerleri yıkılan esnafların mağduriyetlerini gidereceklerini vurguladı. Karabaş, şunları söyledi: "31 Mart'ta seçimi alacağız. Kentimizin sorunları ağırdır. Fakat biz partimiz, odalarımız, gençlerimiz ve kadınlarla birlikte Bedlîs’i ayağa kaldıracağız. Buna ilişkin halkın iradesini görüyoruz. 31 Mart’tan sonra Bedlîs’i beraber yönetmeye ve ayağı kaldırmaya çağırıyoruz” dedi. Karabaş, son olarak 28 Mart’ta Ulu Cami yanında yapacakları büyük mitinge çağrı yaptı. 

Kaynak: http://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/237030