HABER MERKEZİ - Mazbatalarını alan belediye eşbaşkanları halkla birlikte belediyeye geçerek, görevi devraldı. Eşbaşkanlar belediyenin kapılarını halka açarak, "Halkımızla birlikte yöneteceğiz dedi. 

Perî Belediye Eşbaşkan adayı: 2 Haziran'da geri alacağız Perî Belediye Eşbaşkan adayı: 2 Haziran'da geri alacağız

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Silvan ve Ergani Belediye Eşbaşkanları, mazbatalarını aldıktan sonra belediyelerin kapılarını halka açtı. Görevi devralan eşbaşkanlar, "Halka hizmet için geldik" dedi. 

1 Amd 08 04 2024 Silvan Belediye Esbaskanlari3

Silvan Belediye Eşbaşkanları Kadri Esen ve Sevim Biçici de belediye meclis üyeleri ile birlikte mazbatalarını aldı. Eşbaşkanlar aldıkları mazbatalar ardından Farqîn Belediyesi’ne halkla birlikte yürüyüş ile geçti. Yürüyüş boyunca “Jin, jîyan azadî”, “Şarêdarî ya me ye” sloganları atıldı. Burada konuşan eşbaşkanlar belediyenin kapısını halka açtıklarını belirtti. 

Ergani  ilçesinde ise seçimleri ezici bir farkla kazanan DEM Partili belediye eşbaşkanları mazbatalarını aldı. İlçe merkezinde bulunan Botanik parkta bir araya gelen yüzlerce kişi kutlama yaptı. Mazbataların alınmasından sonra belediye binasına kitlesel yürüyüş yapıldı. Belediye binası girişinde kısa bir açıklama yapan Belediye Eşbaşkanları Şiyar Güldiken ve Birsen Azak Bayar, gasp edilen belediyeleri geri aldıklarını, belediyenin yeniden halk tarafından yönetileceğini söyledi.

1 Amd 08 04 2024 Ergani Belediye Mazbata1

Konuşmanın ardından alkışlar eşliğinde belediye binasına giriş yapıldı. 

Editör: Hamza Özkan