Haber: Erva Gün

Aslan burcundaki Venüs retrosu sona eriyor. Venüs, Aslan burcunda ileri hareketine başlayacak. Astrolog Melike Keskin, Venüs retrosu biterken bıraktığı etkileri ve ilerleyen günlerde bizi nelerin beklediğini 24 Saat’e anlattı.

“Retro, doğru olmayan şeyleri bize gösterir”

Retronun kendini tekrar eden ve geriye saran bir dönem olduğunu söyleyen Keskin, “Özellikle Aslan burcunda Venüs retrosunu yaşadığımız için egosal sarsılmalar olmuş olabilir. İnsan, egosal ve özdeğer anlamda tekrardan gündeme geldi” dedi.

Keskin, “Hayatımızda bir aksaklık çıktığında ‘vay benim bu başıma gelen hep by retrodan’ demiyoruz” diyerek, “Retro dönemi atladığımız konularda, aksaklıklarda doğru olmayan şeyleri bize göstermeye çalışır. Dikkatli bir şekilde süzgeçten geçirip, baştan bakmamız gerekiyor. Eksiklikleri onarmamız gereken durumları anlatıyor” ifadelerini kullandı.

Aşkı, kadını ve parayı anlatan retro

Venüs retrosunun aşkı, kadını, parayı ve güzelliği anlattığını belirten Keskin, “Öz değerimizi, eskiyi anlatıyor bu retro. O yüzden bu süre zarfında kendi değerimizi çok sorgulamış olabiliriz. İlişkilerimizi, ilişkilere bakış açımızı, finansal konuları çok sorguladık” şeklinde konuştu.

Retronun insanların korkulu rüyası gibi göründüğünü anca kaçırılan çok nokta olduğunu vurgulayan Keskin, “Bunların hepsi bize hatırlatılarak, gelmeyen para gelebilir veya dönmeyen ex geri dönebeilir. Bunların hepsi birer şans veya fırsat olabilir. Şans ve fırsat bir yana aksilik çıktığında dönüp nerede halletmemiz gereken şeylerin olduğunu bize gösteriyor” açıklamasında bulundu.

Bu retroda ex’ten next mi oluyor?

Her retroda eski sevgililerinin dönüşünü “talih bir döngü” olarak değerlendiren Keskin, “Bir ex her retroda dönüyorsa bunda bir sıkıntı vardır. Retro diyor ki, ‘Bu kişiyle halledemediğin, bu Allah’ın cezasıyla yola koyamadığın bir şey var. Bu döngüyü kırman gerekiyor’ dedi.

“Her retroda dönen bu ex her zaman eskisi gibi davranıyorsa bu kez siz farklı bir yol izlemelisiniz” diyen Keskin, “Hiç açmadığınız o konuyu açmalı ve o döngüyü kırmanız gerekir. Yoksa bu her zaman devam eder” ifadelerini kullandı.

Retronun bitişi insanları nasıl etkileyecek?

Venüs retrosunun Aslan burcunda olmasını özellikle talih burçlar olduğunu söyleyen Keskin, “Ateş gurubu olan Koç, Yay, Aslan burçlarında daha çok kendine gelme, silkelenme durumu olacak. Yenilenme gibi düşünmekte fayda var. Umarım herkes yaşadığı konularda bilinçlenmiştir çünkü bunu kapatamazsak bir dahaki retro 2025 Mart ayında olacak ve yine önümüze çıkacak. Hangi konuda nasıl bir sıkıntı çekiyorsak bunu çözmemiz gerekiyor” dedi.

Editör: Hamza Özkan