AMED – Farqîn Belediyesinin organize ettiği Mahalleler Arası 1’inci Futbol Turnuvası başladı.

Amed’in Farqîn (Silvan) Belediyesi tarafından gençlerin talepleri doğrultusunda Mahalleler Arası 1’inci Futbol Turnuvası düzenlendi. Şahan Spor Tesisleri’nde oynanan ilk maça Farqîn Belediyesi Eşbaşkanları Sevim Biçici ve Kadri Esen, CHP ilçe başkanı ile çok sayıda kişi katıldı.

Maç öncesi konuşan Belediye Eşbaşkanı Sevim Biçici, futbolu oynayacak olan takımlara teşekkür etti. Biçici, “Bu futbol turnuvası kardeşlik ve barış ile başlayıp böyle son bulmasını umuyorum. Bizim için her takım kazanmıştır. Başarılar” dedi.

Eşbaşkan Kadri Esen, bu turnuvanın ilk kez belediye eliyle gerçekleştirildiğini ifade etti. Esen, “Bunu bizler Mayıs ayında yapacaktık ama Kaymakamlık tarafından çıkarılan engeller nedeniyle Haziran ayına kaldı. Bizler maçların halı saha da değil de ilçe stadında (Ziraat) oynanmasını istiyorduk ancak Kaymakamlık ile Spor ve Gençlik Müdürlüğü stada izin vermedi. Bizler bu tavrı da kınıyoruz. Şartlar ne olursa olsun bizler turnuvamızı gerçekleştireceğiz. Bu turnuvanın anlamı gençler arasında birlikteliktir” dedi. Kazanan takıma turnuva sonrasında kupa ve hediyeler vereceklerini söyleyen Esen, katılımcılara teşekkür etti.

Ardından eşbaşkanların başlama vuruşuyla turnuvanın ilk maçları Fêra-Garisiya Şêxa ile Pîrexala-Qizlalê mahalleleri arasında oynandı.

BİRİNCİYE KUPA VE TUR

Tatvan Belediye Eşbaşkanı Erol hakkında resen soruşturma Tatvan Belediye Eşbaşkanı Erol hakkında resen soruşturma

20 takımın katıldığı turnuvada birinci takıma kupa verilecek ve Riha’da bulunan Gire Miraza (Göbeklitepe) götürülecek.

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/243956