• DOLAR 31,36 %0.40
  • EURO 34,02 %0.41
  • ALTIN 2.102,45 %2.42
  • BİST100 9.097,15 %-1.05
  • BITCOIN 62.300 %2.3
  • ETHERIUM 3.432 %1.87
9°
Hakan Tahmaz

Tüm Makaleleri

Hakan Tahmaz

1 Nisan’da DEM Parti’yi bekleyen tehlike

"DEM Partinin “Kent Uzlaşısı” diye tanımladığı ittifak siyasetinin başarılı olabilme zeminin kalmadığı, aday gösterim sürecinde ortaya çıktı"

Korku parantezindeki muhalefet

2019 yerel seçimlerinde kayyımlarla Kürt seçmen tehdit edilirken bir cümle itiraz edilmemesi nasıl bu derece çabuk unutuldu?

CHP nereye?

"Bir aydan fazla süredir, DEM Parti’siyle yürütülen seçim işbirliği arayışları bir sonuç üretmiş değil. "Politik değişim iddiasının içinin boşluğunu gösterir."

2028 seçimleri öncesi 31 Mart

2028 seçimlerinin ön provası gibi bir şey oluyor. Seçimler İmamoğlu, Erdoğan ikilisi arasında geçen bir seçim gibi yaşanacağa benziyor.

Can Atalay kararı ve anayasasız rejim

Ülkede her hangi bir sorunun anayasa ve evrensel insancıl hukuk temelinde çözülebileceğinin hukuksal güvencesi olduğu bir koşul artık kalmamıştır.

Seçim öncesi yine Kürt oyu

Bu saatten sonra, İstanbul gibi bazı kentlerin seçim sonuçlarını, DEM Parti’nin alacağı karardan daha çok, CHP yönetimi ve adaylarının Kürt seçmenin beklentilerine ve yaklaşımlarına nasıl yaklaşacağın...

“Terör”, Kürt sorunu ve siyaset

Bunlar, bunca yıldır Türkiye’nin hangi sorununu eşitlik ve özgürlük temelinde çözdü ki, Kürt sorununu çözsün.  Çözümün parçası olamayanlar eninde sonunda sorunun parçası oluyorlar.

Gazze’de soykırım ve Filistin’e Özgürlük Platformu

Filistin’e Özgürlük Platformunu özgün kılan bir başka nokta, İsrail devletinin ve yönetimin Gazze’deki soykırımına, saldırılarına karşı çıkarken aynı zamanda her türden ırkçılığa da amasız ve fakatsız...

“Mahalle deyip geçme” isimli kitabın ve yerel seçimlerin düşündürdükleri

Darbeler ve vesayet rejimleri demokratik, özgürlükçü ortamın oluşmasını engellemekle kalmadı, bizzat siyasi kurumları, demokratik ve toplumsal kurumları, geleneksel “devletin ve milletin bekası” lakır...

Mezar kazıcılarına karşı barışta ısrar etmek

40 yıllık lanet bir döngü. Her dönem siyaset kendi bekası için toplumun bekasını tehlikeye atan yoldan yürüdü. Beka kavramı; çözülen, krize giren, çürüyen siyasetin en elverişli panzehri oldu.