ADANA - Adana'da, HDP ve Yeşil Sol Parti’nin orta kullandığı binaya kimliği belirsiz bir kadın tarafından 3 pet şişe içerisinde patlayıcı ve yanıcı madde bırakıldı.

Adana’nın merkez Seyhan ilçesindeki Cemal Gürsel Caddesi üzerinde bulunan ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) il örgütlerinin ortak kullandığı dairenin giriş kapısına 3 pet şişe içerisinde patlayıcı ve yanıcı madde bırakıldı. Sabah saatlerinde kapının önüne gelerek, pet şişeleri bırakan kimliği belirsiz kadının fark edilmesiyle polise haber verildi. Olay yerinde inceleme yapan ekipler, pet şişe içerisindeki sıvının yanıcı ve patlayıcı olduğunu tespit etti. 

Olaya dair bilgi veren HDP Adana İl Eşbaşkanı Mehmet Karakış, saat 10.30 sıralarında kapının önüne gelen türbanlı bir kadının kapının açılmaması üzerine merdivenlerde 15 dakika bekledikten sonra çantasından çıkardığı pet şişeleri kapının önüne bırakıp binadan ayrıldığını söyledi. Karakış, “Yukarı çıkan kadın zili çalıyor bu esnada içeride bulunan yöneticimiz kadını fark edip, açmıyor. Polis olay yerinde inceleme yaptı. Şikayetçi olduk” diye belirtti. 

Yaşanılanlar parti binasının güvenlik kameralarına da yansıdı. Bu esnada rahat hareket eden kadının halen gözaltına alınmadığı öğrenildi. HDP'de saat 16.00'da düzenlenecek etkinlik öncesi olayın yaşanması dikkat çekti.

Aynı binaya 18 Mayıs 2015 tarihinde DAİŞ tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırıda 7 kişi yaralanmıştı.

Editör: Hamza Özkan