ANKARA - Yayınladıkları mesajla Ramazan Bayramını kutlayan HDP Eş Genel Başkanları ve Yeşil Sol Parti Eş Sözcüleri, “Bu bayramı 14 Mayıs'ta çifte bayrama dönüştüreceğimize inancımız tamdır” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi  (Yeşil Sol Parti) Eşsözcüleri Çiğdem Kılıçgün Uçar ve İbrahim Akın, Ramazan Bayramı dolayısıyla yazılı açıklama yayınladı. 

Açıklamada, Ramazan Bayramı’na büyük bir acı, ağır kriz, topluma yaşatılan açlık ve yoksulluğun gölgesinde girildiği belirtilerek, “Bayramı öte yandan değişim ve dönüşümün, gerçek bayramların ve büyüyen umutların kıyısında karşılıyoruz” denildi.

'14 MAYIS’I KALICI BAYRAMLARA DÖNÜŞTÜREBİLİRİZ' 

Depremde ihmaller sonucunda yaşamını yitiren on binlerce insanın anıldığı açıklamada şunlara yer verildi: “Onlara verdiğimiz sözün ve anılarına bağlılığın gereği olarak gerçek bir değişimi yaratmak zorundayız. Şimdi daha çok kenetlenmenin, kucaklaşmanın, aramıza örülmek istenen duvarlara inat birbirimize sarılmanın zamanı. Yaralarımızı birlikte saracağız, umudu ve sevinçleri birlikte büyüteceğiz. Bu bayram vesilesiyle bütün halkımızı, iktidara rağmen depremde ortaya çıkan dayanışma duygusunu büyütmeye ve bunu 14 Mayıs’ta gerçek bir değişim ve dönüşüm haline getirmeye çağırıyoruz. Yaşamımızı eşit ve özgürce yeniden yaratabiliriz. 14 Mayıs’ı üzerinde yaşadığımız bu topraklar ve halkımız için gerçek ve kalıcı bayramlara dönüştürebiliriz. Halklarımızın Ramazan Bayramı’nı kutluyor; bayramın barışa, kardeşliğe, eşitliğe ve özgürlüğe vesile olmasını diliyoruz. Bu bayramı 14 Mayıs’ta çifte bayrama dönüştüreceğimize inancımız tamdır.”

( Kaynak: MA )

Editör: Haber Merkezi