HABER MERKEZİ- HEDEP Kadın Meclisi, kongresinden sonra ilk toplantısını gerçekleştirirken, Kadın Meclisi Sözcüsü olarak Halide Türkoğlu belirlendi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Kadın Meclisi, 15 Ekim’de yapılan kongrenin ardından Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Merkezi’nde ilk toplantısını gerçekleştirdi. Kongre sürecinde seçilen Parti Meclisi (PM) üyesi kadınların bir araya geldiği toplantıda, gündeme dair gelişmeler, yeni mücadele hattı, yerel yönetim seçimleri başlıkları tartışıldı.  Kadın Meclisi ayrıca, sözcüsünü de toplantıda belirledi.

Yaklaşan yerel yönetimler seçimlerine ilişkin 19 Eylül’de Amed, Mêrdîn, Wan’da yapılan atölyeler ve 27-28  Eylül’de İstanbul’da yapılacak atölyelerin ardından çıkan sonuçların, 11 Kasım’da Ankara’da 200’ün üzerinden katılım beklenilen konferansta tartışılması bekleniliyor. Konferansta, mevcut yerel yönetimler sistemi dışında eşbaşkanlığın daha fazla güçlenmesi, kadın kurumların fazlalaşması gibi birçok konunun yeniden ele alınıp güçlü bir strateji ile yerel yönetimler seçimine dönük çalışmalar başlatılacak.

KADIN MECLİSİ SÖZCÜSÜ TÜRKOĞLU OLDU

Birçok konu başlığının yanı sıra, Amed Milletvekili Halide Türkoğlu, Kadın Meclisi sözcüsü olarak seçildi. 

MYK SEÇİLECEK

HEDEP, yarın da PM üyelerinin karma toplantısında MYK üyelerini seçerek, görevlendirmelerini belirleyecek.

Editör: Hamza Özkan