İSTANBUL – Tetikçi Ogün Samast'ın tahliye edilmesine tepki gösteren Hrant'ın Arkadaşları, “Biz 'bitti' demeden bu dava bitmez” dedi.

Hrant Dink’in katili Ogün Samast'ın tahliye edilmesine toplumun birçok kesiminden tepkiler sürüyor. Hrant'ın Arkadaşları, Dink'in katledildiği Sebat Apartmanı önünde bir araya gelerek Samast’ın tahliyesini protesto etti. Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eşsözcüsü Esengül Demir'in yanı sıra çok sayıda siyasi parti ve demokratik kitle örgütü temsilcisinin de katıldığı protesto eyleminde sık sık, “Hepimiz Hrant'ız, hepimiz Ermeniyiz”, “Faşizme inat, kardeşimsin Hrant”, “Hrant için, adalet için”, “Biz bitti demeden bu dava bitmez” sloganları atıldı.

Özel, Deniz Gezmişlerin anmasına katılacak Özel, Deniz Gezmişlerin anmasına katılacak

Eylemde, Hrant'ın Arkadaşları adına söz alan Bülent Aydın, Dink cinayetinin arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılıp yargılanması sürecine dek mücadele etmeye devam edeceklerini vurguladı. Aydın, "Biz, daha ilk duruşmalardan başlayarak, bu dava ne zaman başlayacak dedik.'Öldür' diyenler yargılansın dedik. Bunu bugün de bir kez daha burada tekrarlıyoruz. Biz 'bitti' demeden bu dava bitmez ve eğer daha cinayet davası sona ermeden tetikçiler, üstelik içinde 'iyi hal' tabiri de geçen bir kararla aramıza bırakılıyorsa 16 yıldır tekrarladığımız karanlıkla yüzleşmeden bu karanlığın içinden çıkamayız."

Ardından Dink'in katledildiği yere karanfiller bırakıldı.

Kaynak: http://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/224532