HABER MERKEZİ- İstanbul Vakfı bünyesinde, Dilek Kaya İmamoğlu’nun öncülüğünde başlatılan Büyüt Hayallerini projesinin ilk ürünü olan İlham Veren Adımlar kitabının buluşması 7 Mart günü Dilek İmamoğlu ve Ekrem İmamoğlu ev sahipliğinde gerçekleşti. Bu yıl ilki gerçekleşen İlham Veren Adımlar buluşmasında, kitapta yer alan alanında uzman 7 konuk isim kendi başarı hikayelerini paylaştı.

“Kadınların birleşik özgürlük mücadelesi ve Üçüncü Yol” “Kadınların birleşik özgürlük mücadelesi ve Üçüncü Yol”

Konuşmacılar arasında yazar ve masal anlatıcısı Judith Malika Liberman, Yıldız Teknik Üniversitesi Fizikokimya Profesörü, Maslak Acıbadem Hastanesi Başhekim yardımcısı Özlem Cankurtaran ve Karaköy Tüneli’nin ilk kadın vatmanı Aysun Tecir de vardı. Liberman masal kahramanı Rapunzel’in hikayesinin az bilinen detaylarını paylaşıp aslında masal kahramanı kadınların kurban değil aksine ne kadar güçlü olduğunun altını çizdi. Gögüs Cerrahı Özlem Cankurtaran hem doktor, hem hasta, hem de hasta yakını olarak yaşadıklarını anlattığı konuşmayla salondakileri duygulandırırken, iki çocuk annesi Aysun Tecir ise farklı taşıtlar kullanma hayalinin arkasından nasıl gittiğini anlatarak kadınlara ilham oldu.

Kitabın geliri kız öğrencilere

Özellikle kız çocukları için hayata geçirilen İlham Veren Adımlar kitabında hayatın onlara sunduğu koşulların sınırları aşan 40 kadının hikayesi, 40 farklı yazar tarafından kaleme alındı. 16 Mart 2021 tarihinde satışa çıkan ve bugüne kadar 100 bin adet baskıya ulaşan kitabının geliri ile 300 kız öğrenciye eğitim bursu sağlandı.

Kaynak: https://gazeteoksijen.com/sanat/ilham-veren-kadinlar-hikayelerini-bu-defa-kadinlar-gunu-icin-paylast