HABER MERKEZİ - Gazze'deki İçişleri Bakanlığı, İsrail ordusunun yerinden edilmiş insanlardan oluşan bir konvoyu bombalaması sonucu 70 kişinin öldüğünü, 200'den fazla kişinin de yaralandığını açıkladı. 

İsrail-Hamas arasındaki çatışmalar 7’nci gününde sürüyor. Gazze’deki İçişleri Bakanlığı, İsrail ordusunun yerinden edilmiş insanlardan oluşan bir konvoyu bombaladığını açıkladı. Saldırıda 70 kişinin öldüğü 200’den fazla yaralı olduğu belirtildi. 

ÜRDÜN SINIR KAPILARINI KAPATTI 

Ürdün, İsrail ile mevcut 3 sınır kapısından 2'sini kapatma kararı aldı. Ürdün İçişleri Bakanlığı’na bağlı Kamu Güvenliği Müdürlüğü’nün konuya ilişkin yaptığı açıklamasında, yalnızca 1000 kişinin geçmesine izin verilmesinin ardından Kamu Güvenliği Müdürlüğünce yolcu ve yük taşımacılığı için kullanılan Kral Hüseyin Köprüsü ve sınır kapısının kapatıldığı belirtildi. Köprünün yarın gün boyunca kapalı tutulacağı aktarıldı. Şeyh Hüseyin Sınır Kapısı'nın da kapatıldığı ve cumartesi kapalı tutulacağı belirtilen açıklamada, Vadi Araba Sınır Kapısı'nın normal şartlarda çalışmaya devam edeceği ifade edildi.

İSRAİL İNTERNET ERİŞİMİNİ KESECEK

İsrail'in yarından itibaren Gazze'de internet erişimini tamamen keseceği belirtildi. Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA) sözcüsü Adnan Abu Hasna, "Gazze Şeridi, su, sağlık malzemeleri ve gıda dahil insani yardımların ulaştırılması için güvenli koridorlar açılmazsa eşsiz bir insani faciaya şahit olacak" dedi.

Editör: Hamza Özkan