İSTANBUL - Okmeydanı sokaklarında bir araya gelen işçi ve emekçiler, “1 Mayıs alanı Taksim Meydanı” sloganlarıyla Taksim Meydanı'na yürüyor. 

Sosyalist Kadın Meclisleri (SKM), Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF), Alınteri, Polen Ekoloji Kolektifi (PEK), 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlamak amacıyla Taksim Meydanı’na çıkmak için Şişli Okmeydanı’nda bir araya geldi. Sokaklardan “Taksim bizimdir bizim kalacak”,  "Bîjî yek Gulan” sloganları yükselirken,  “Yoksulluğa isyan et örgütlen, yaşasın 1 Mayıs, Bîjî yek Gulan” pankartı açıldı. Polisler, birçok noktada Taksim'e çıkmak isteyenlere saldırdı. Bazı kişiler darp edilerek gözaltına alındı. 

Partizan ve Yeni Demokrat Gençlik (YDG) ise, Okmeydanı’nda bulunan Ağız ve Diş Hastanesi’nin önünde bir araya gelerek, yürüyüş gerçekleştirdi. “Her yer Taksim her yer direniş” sloganı atan kitle, "Örgütlen dünyayı temelinden sarsalım” pankartıyla Taksim Meydanı’na doğru yürüdü. Polisler buradaki yürüyüşe de saldırdı.  

Bakırhan: Katliam yapanlar değil, buna karşı çıkanlar yargılandı Bakırhan: Katliam yapanlar değil, buna karşı çıkanlar yargılandı

Okmeydanı’nda Taksim Meydanı’na yürüyüş gerçekleştirmek isteyen Devrimci Parti üyeleri de farklı noktalarda bir araya geldi. 

Kitle, farklı noktalarda yan yana gelirken, polisin saldırısı sürüyor.

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/240649