İSTANBUL - Jin dergisinin 12’nci sayısında, kadınların 28 Mayıs’ta kullanacakları oylarla değişim yaratabileceğine dikkat çekildi.  

Her Pazar çıkan web dergi Jin’in 12'nci sayısı, "Kadın düşmanı ittifaka karşı oy ver, sandıkta değiştirelim" başlığıyla çıktı. Yeni sayıda; Münevver Berk, “Oy hakkımıza sahip çıkalım!” başlıklı yazısında kadınların oy hakkı için mücadelesine değinerek, 28 Mayıs günü gerçekleşecek olan cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda kadınlara "oy kullan" çağrısı yaptı. Ayşe Berktay, “Hakikat ve yüzleşme üzerine…” başlıklı yazısında, iktidarın ve mevcut muhalefetin Kürt hareketine bakışınını ele aldı. 

Oya Açan, “Dönüşümün dinamiği” başlıklı yazısıyla politikleşen Kürt kadının dinamiğine dikkat çekti. Handan Coşkun, “Tohum eken fide diken kadın+lar sergisi açıldı” başlıklı yazısıyla Toplumsal Cinsiyet Müzesi’ne dair izlenimlerini okuyucu ile paylaştı. Hivran Timur, bu sayıda, “İlk feminist Kürt kadın dergisi: Roza” yazısıyla Roza dergisinin Kürt kadın dergiciliğindeki yerini yazdı. 

Yeni sayıda yer alan yazılara bu linkten ulaşabilirsiniz: http://jindergi.com/anasayfa/

( Kaynak: MA )

Editör: Hamza Özkan