ANKARA - Kemal Kılıçdaroğlu, Akbelen Ormanı'ndaki kesime karşı direnenlere "marjinal" diyen AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, "İnsanda biraz ahlak olur" sözleriyle tepki gösterdi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, Akbelen Ormanı'ndaki ağaç kesimlerine direnenler için "Biz çevreci görünümlü marjinallere aldırmıyoruz, işimize bakıyoruz" diyen AKP'li Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan’a tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Utanmadan, sıkılmadan ormanının, hayvanlarının, çiçeklerinin yanında duranı marjinal ilan ediyorsunuz. İnsanda biraz ahlak, erdem, insanlık olur ya. Kendileri marjinal duruma düştü" dedi.

MADEN ARAMA RUHSATLARI 

“Yapılanın adı bir canlı katliamıdır” diyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Bu katliama dur demek her birimizin görevidir. Bakın, Akbelen sadece bir Akbelen değil, aynı zamanda Türkiye'dir. Muğla'da o güzel doğanın yaklaşık yüzde 75-80'i maden arama ruhsatı için verilmiş. Talana o kadar hazırlar ki. Boşuna mı beşli çeteler diyordum. Bu ülkeyi beşli çeteler mi yönetecek yoksa yasalarla mı bu ülke yönetilecek? Utanmadan ormanının, hayvanlarının, çiçeklerinin yanında duranı marjinal ilan ediyorsunuz. İnsanda biraz ahlak, erdem, insanlık olur ya. Kendileri marjinal duruma düştü” 

Editör: Hamza Özkan