AYDIN - Yapımı süren Aydın-Denizli Karayolu'nda çalışırken işten çıkarılan 51 işçi, birikmiş maaşlarını ve tazminatlarını alabilmek için sürdürdükleri eylem 5'inci gününe girdi. 

Aydın-Denizli Karayolu inşaatında çalışırken, "işverenin güvenini kötüye kullanmak, hırsızlık yapmak, işverenin meslek sırlarını ortaya atmak gibi doğruluk ve bağlılığa uymayan davranışlarda bulunmayı" düzenleyen Kod-46 gerekçesiyle işten atılan işçilerin eylemleri sürüyor. Kod-46 atılmaları nedeniyle tazminat hakları ve işsizlik ödeneğinden faydalanma hakları ellerinden alınan 51 işçi, ana yüklenici Fernas İnşaat firmasının alt yüklenici firması olan İnceoğulları İnşaat bünyesinde çalışırken işten çıkarmalarına karşı, 5'inci günde de eylemlerini sürdürdü. 

Yangının bilançosu: 5 ölü, 10’u ağır 44 yaralı Yangının bilançosu: 5 ölü, 10’u ağır 44 yaralı

İşten çıkarılırken tazminatları ödenmediği gibi birikmiş maaşları ödenmeyen işçiler, sabah saatlerinde Hamzabali Viyadüğü'ne çıkarak eylemlerini sürdürdü. Maddi olarak zor durumda kaldıklarını ifade eden işçiler, yetkililerin sesini duymasını istedi. Alacakları ödeninceye kadar işbaşı yapmayacaklarını belirten işçiler, yaşadıkları mağduriyet giderilinceye kadar bölgede çalışma yapılmasına da müsaade etmeyeceklerini vurguladı.

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/242826